Toplak trener: Inter je stabilan unatoč samo tri boda i dva gola. Puljiću ne ide i ne ide

U pet proljetnih kola, prije reprezentativne stanke, Inter je osvojio tri boda s gol razlikom 2:5. No, na ljestvici je stabilan u smislu očuvanja prvoligaškoga statusa: na osmom mjestu ima sedam bodova više od devetoga i najozbiljnije ugroženoga Splita. U subotu u Splitu Inter je utakmicom bez pogodaka osvojio kapitalni bod.

Riječ ima trener Samir Toplak:

-Ako mislite da su tri boda malo, onda se varate. U ni jednoj utakmici nismo podbacili, a na gostovanja kod izravnih suparnika, Cibalie i Splita, uzeli smo po bod. Protiv Lokomotive u Zaprešiću osvojili smo bod, ali i cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje. Od Dinama i Rijeke očekivano smo izgubili. Mogu reći da je Inter stabilan.

Primili ste pet i zabili samo dva gola?

-U fazi obrane puno smo bolji. U napadu nismo kompletni. Krpamo se na različite načine. Puljić u proljetnom nastavku nije zabio gola, a u jesen je bio drugi strijelac?

-Puljiću ne ide i ne ide. U predstojećoj pauzi kompletirat ćemo sastav. Vraća se stoper Komorski, dok u napadu svi osim Ottochiana koji je za ovu polusezonu izgubljen.

Na pripreme za iduću sezonu ići ćete u Hamilton, Ontario, Kanada?

-To će biti bazični dio priprema, ipak igrat ćemo i na jednom turniru.