Dinamovih pet golova uvjerljivo, ali može biti i varljivo. Livaković kod 2:1 fantastičnom obranom spasio Modre od izjenačenja

DINAMO - ISTRA 1961 5:1 (2:0)

ZAGREB - Stadion u Maksimiru. Gledalaca: 1.500. Glavni sudac: Bel (Osijek) 7. Pomoćni suci: Berger i Tomas (Osijek). Četvrti sudac: Lučić (Vinkovci). Delegat: Žugec (Sveta Nedjelja). Kontrolor suđenja: Bajić (Split).

Strijelci: 1:0 - Moro (19), 2:0 - Soudani (38), 2:1 - Maksimović (49), 3:1 - A. Ćorić (78), 4:1 - Hodžić (82), 5:1 - Hodžić (90+2)

DINAMO: Livaković 7, Stojanović 6 (od 72. A. Ćorić 7), Rrahmani 6, Benković 7, Sosa 7, Doumbia 7 (od 89. Perić -), Ademi 6,5, Moro 7, Soudani 7, Olmo 7,5, Henriquez 6 (od 81. Hodžić 7,5). Trener M. Cvitanović 7.

ISTRA 1961: Ćosić 6, Grujević  5,5, Gojković 5,5, Escoval 5,5, Hadžić 5,5, Puclin 5,5, Halilović 5,5, Vojnović 5,5 (od 46. Prelčec 5), Maksimović 7, Jelavić 5,5 (od 86. Miljanić -),  Matyazh 6. Trener Raić-Sudar 6.
Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Olmo (Dinamo)
Dinamo je za protivnika imao raspadajuću Istru 1961 kojoj uoči svakakoga kola ode netko od igrača, pa ovih pet komada koji na prvi pogled izgledaju uvjerljivo, može biti i varljivo. Od pet golova četiri su bili potezi majstora, dok je Hodžićevom konačnom prethodila izravna pogreška gostiju. Moro je poveo izvarednim udarcem iz slobodnog udarca s 25 m. Ćorićevom pogotku prethodilo je fantastično dodavanje Olma.
Ali ono što potiče na sumnju je Dinamova kriza na početku drugoga poluvremena. Najprije je Maksimović smanjio na 2:1 (možda iz zaleđa), a onda u 62. minuti gostujući Jelavić imao je šansu koja se ne promašuje. Golman Livaković se pokazao kao izvazemaljac. Obranio je nešto što se ne brani. Bio je to Istrin kraj. Takve šanse više nije moglo biti, a Dinamo se potpuno nametnuo kao kvalitetniji i agresivniji sastav.