Težak poraz Intera. Što je mislio Andrić kada je "bez veze" puknuo u Hajdukovu mrežu i dobio treći žuti? Šarić se vratio zbog supruge u rodilištu

HAJDUK - INTER   5:0 (0:0)

SPLIT - Stadion u Poljudu. Gledalaca: 6.000. Glavni sudac: Vučković (Zagreb) 6,5. Pomoćni suci: Krmar (Zagreb) i Đurak (Stupno). Četvrti sudac: Čuljak (Zagreb). Delegat: Posavec (Maruševec). Kontrolor suđenja: Vukić (Rijeka).

Strijelci: 1:0 - Ohandza (49), 2:0 - Said (56), 3:0 - Erceg (67), 4:0 - Erceg (75), 5:0 - Almeida (78)

HAJDUK: Letica -, Tudor 6,5, Nižić 6,5, Lopez 6, Menolla 6,5, Kožulj 6,5, Radošević 6,5, T. Bašić 7, Said 7 (od 56. Almeida 7), Erceg 7,5 (od 82. Pešić -). Ohandza 7 (od 77. Šehić -). Trener Kopić 7.

INTER: Mrmić 5,5, Bosec 5,5, Grgić 5,5, Komorski 5,5, Mamić 5,5, Postonjski 5,5, Dalić 5,5, Regan Obeng  5,5, Rak 5,5 (od 78. Rešetar -), Zulim 5,5 (od 85. Haramustek -), Andrić 5,5 (od 46. V. Blažević 5,5). Trener Toplak 5,5.

Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Erceg (Hajduk)

Nije ugodno primiti pet komada i to samo u jednom poluvremenu. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, Hajduk je jalovo napadao, a pri kraju je Komenen Andrić, jedini pravi napadač Intera, učinio  neuobičajen potez. Bio je prekid utakmice, Hajdukov Nižić  se na trenutak ozlijedio, a Andrić je uzeo loptu i šutirao ju u suparničku mrežu. Bez ikakve potrebe i smisla. Zbog toga  je dobio treći žuti karton i neće igrati na prvoj proljetnoj, vrlo važnoj, utakmici protiv Slaven Belupa u Zaprešiću. Na poluvremenu trener Toplak ga je povukao iz igre. To kao da je poremetilo goste u nastavku, te su se nakon prvoga pogotka Hajduka, raspali.
-Ne mogu objasniti što je Andriću bilo, komentirao je nakon susreta direktor Branko Laljak. Na žalost igrali smo i bez trojice standardnih igrača. Mazalović je protiv Rijeke glupo dobio treći žuti, Šarić nas je napustio prije utakmice jer mu je supruga završila u rodilištu, dok je vratar Santini ozlijeđen protiv Cibalie.
Inter je završio polusezonu na petom mjestu s 26 bodova dok je Hajduk drugi na ljestvici s 38, 12 manje od vodećeg Dinama. Trener Kopić je vodio pet prvenstvenih utakmice, četiri puta pobijedio jednom remizirao i osvojio 13 bodova. Zaista pažnje vrijedan uspjeh.