Lokomotiva je trebala povesti s 2:0, no s obzirom da nije na scenu je stupio Rudeš. Poveo je s 2:1, ali je pobjedu izgubio s bijele točke. Lokomotivina obrana je podbacila. Rudeš nije bez izgleda da ostane prvoligaš

LOKOMOTIVA - RUDEŠ  2:2 (1:0)

ZAGREB - Stadion u Maksimiru. Gledalaca: 200. Glavni sudac: Batinić (Osijek) 6,5. Pomoćni suci: Pataki (Đakovo) i Conjar (Osijek). Četvrti sudac: Bel (Osijek). Delegat: Balen (Zagreb). Kontrolor suđenja: Mamić (Bjelovar).

Strijelci: 1:0 - Krajinović (31), 1:1 - Lulić (52), 1:2 - Budimir (79), 2:2 - Majer (88) 11 m

LOKOMOTIVA: Šemper 5,5, Barić 5,5, Majstorović 6, Kolinger 5,5, Musa 6, Šunjić 7, Burić 5,5 (od 56. Knežević 6,5), Majer 7, Krajinović 7,5 (od 69. Havojić -), Krstanović 5,5, Radonjić 5,5. Trener Tomić 6.

RUDEŠ: Čondrić 6, Grujević 6, Borevković 6, Mesarić 6, Pavić 6, Einar Galilea 6, Kamenar 6,5 (od 90+2 Segado -), Lulić 7 (od 65. Ivančić -), Fazli 6, Anderson Branco de Cruz 6,5 (od 70. Entrena -), Budimir 7. Trener Jeličić 6.

Ocjena utakmice: 6,5
Igrač dvoboja: Krajinović (Lokomotiva)

Rudeš je osvojio bod i smanjio je na četiri boda zaostatak za Istrom i Cibalijom što mu povećava izglede da ne ispadne. Mogao je osvojiti i pobijediti jer se izjednačenje Lokomotive dogodilo u 88. minuti iz kaznenoga udarca. Lokomotiva je također mogla utakmicu dobiti, a zašto nije tajna leži u  podbačaju i pogreškama nakon 48. minute. Do toga trenutka domaći su bili bolji i poslije sjajne akcije nekoliko igrača, Krajinović je pogodio prečku. Nije bilo 2:0, ali to kao da je dalo krila Rudešu. Obrana Lokomotive postala je nesigurna i u sljedećih pola sata gosti su poveli. Do punoga plijena nedostajalo im je samo pet minuta.
Ako izuzmemo Majera koji je prepoznati i već dokazani talenat, novi će svakako biti Nikola Krajinović, 18 godina i tri mjeseca star koji je postigao gol, pogodio prečku, te se istakao u nizu akcija. Šunjić je također bio dobar. On je afirmirani 21-godišnji prvoligaški nogometaš i ako ovako nastavi sigurno neće izostati ljetni uspješni transfer možda i u jače europske klubove.
Od Rudešovih prinova više je pokazao 22-godišnji Angolac Anderson Branco de Cruz, ali ne izgleda kao igrač prevage.
U ponedjeljak u 11 sati Rudešov kombinirani sastav igra protiv Sesveta na jednom od igrališta u Rudešu pa će se vidjeti i ostali kandidati za najbolju momčad.