Krstanović upropastio Lokomotivu. Šemper odličan pa kriv. Majer talentiraniji od svakog Rijekinog igrača, uvjeti mu pogodovali, ali to nije pokazao. Gosti nestali pri kraju. Pavičić, donedavni igrač Dinama, najbolji

RIJEKA - LOKOMOTIVA   3:1 (1:1)

RIJEKA - Stadion Rujevica. Gledalaca: 4.254. Glavni sudac: Gabrilo (Split) 6,5. Pomoćni suci: Radić i Pepur (Split). Četvrti sudac: Kulušić (Šibenik). Delegat: Bebić (Metković). Kontrolor suđenja: Vučemilović-Š (Osijek).

Strijelci: 1:0 - Heber (23), 1:1 - Majstorović (40), 2:1 - Čolak (76), 3:1 - Kvržić (90+1).

RIJEKA: Sluga 7, Žuta 7, Ecsoval 6, Punčec 6, Leovac 6,5, Bradarić 7 (od 90+2 Capan -), Grahovac 6,5, Pavičić 8,5, Črnec 5,5 (od 55. Kvržić 7), Heber 8 (od 83. Puljić -), Čolak 7. Trener Kek 7.

LOKOMOTIVA: Šemper 6, Barić 6, Majstorović 6,5, Kolinger 5,5, Musa 5,5, Šunjić 6, Knežević 6,5 (od 79. Krajinović -), Majer 6, Havojić 6, Ivanušec 6, Krstanović 5,5 (od 74. Radonjić -). Trener Tomić 6.

Ocjena utakmice: 7,5
Igrač dvoboja: Pavičić (Rijeka)

Na poluvremenu sam pomislio kako Šempera valja kritizirati jer se on potom podigne na razinu iznad prosječne. Tako se barem činilo poslije nekoliko sjajnih intervencija u prvom dijelu. A onda je u 76. minuti Šemper primio gol u svoj kut i takve sam misli brzo odagnao. No, nije on jedini utjecao na slom Lokomotive kada se učinilo da gosti nešto mogu. Obrana, a prije svih stoperi, nisu bili na razini pravoga prvoligaškoga nogometa. Nisu to bili ni Majer ni Ivanušec, pa ni Šunjić (jednom je zakašnjelo skočio kod centaršuta domaćih), po terenu i okolnostima koje su trebale gostima ići u prilog.
Krstanović je praktički upropastio Lokomotivu. Nije zabio iz najmanje dvije idealne šanse. Poslije takvih promašaj momčad s Kajzerice i nije imala što tražiti.
Dojam je nekako dvostruk. Nije Lokomotive bila bez pare u završnici prvoga i na početku drugoga poluvremena. Tada je na trenutke Riječane ostavljala bez daha. A onda pri kraju susreta doživjela je slom. Pitanje je sada zašto ti dečki nemaju kontinuiteta. Ne vjerujem da je i jedan Rijekin igrač perspektivniji od, primjerice Majera (Pavičiću kod domaćih svaka čast) i stvarno je teško odgonetnuti, osim nagađati, zbog čega su gosti na kraju bili toliko nadigrani.