Hajduk u finalu Kupa. Lokomotiva je pala tek na 11-erce i propustila šansu da nakon slamanja Dinama napravi još jednu senzaciju. Majer nije probio psihološku barijeru. Tomićev angažman se već isplatio. Šikić nije shvatio pohvalu

LOKOMOTIVA - HAJDUK 3:5 na 11-erce, poslije 120 minuta 1:1.

ZAGREB - Stadion u Kranjčevićevoj ulici. Gledalaca: 4.000. Glavni sudac: Bebek (Rijeka) 6,5. Pomoćni suci: Petrović (Valpovo) i Grgić (Osijek). Četvrti sudac: Matoc (Zaprešić). Delegat: Kolesarić (Osijek). Kontrolor suđenja: Kovačić (Križevci).

Strijelci: 1:0 - Majstorović (55), 1:1 - Hamza (58).
Jedanaesterci: 1:2 - Caktaš, Majer pucao preko gola, 1:3 - Hamza, 2:3 - Ivanušec, Udarac T. Bašića Šemper obranio, Musa pokraj vrata, 2:4 - Filip Steliano, 3:4 - Havojić, 3:5 - Radošević.

LOKOMOTIVA: Šemper 6, Karačić 6,5, Majstorović 7, Kolinger 6,5, Musa 5,5, Šunjić 6,5,  Knežević 6 (od 46. Chago -, od 120. Burić -), Majer 6,5, Kastrati 6,5 (od 75. Havojić -), Ivanušec 6,5, Krstanović 5,5. Trener  Tomić 6.

HAJDUK: Letica 7, Juranović 6,5, Savvas 7, Lopez 7, Fomitschow 6,5 (od 79. Filip Steliano -), Radošević 7, Hamza 7 (od 110. Kožulj -), Caktaš 6, T. Bašić 6,5, Said 6,5, Gyurcso 6 (od 60. Kovačević 6,5). Trener Kopić 7.
Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Letica (Hajduk)
Hajduk se poslije bolje igre i zaslužene pobjede plasirao u finale Hrvatskog nogometnog kupa. Pobjedu je izborio tek izvođenjem jedanaesteraca, jer je poslije 120 minuta rezultat glasio 1:1. Hajduk je u prvom dijelu bio apsolutno bolji (sudac mu nije dosudio ni kazneni udarac u 10. minuti), no nije zabio iz brojnih šansi, pa je u nastavku Lokomotiva izjednačila igru. Na kraju se uplela lutrija u kojoj je Lokomotiva imala manje sreće, ali je konačni rezultat u određenim okolnostima mogao otići i njoj u prilog. Trener Kopić je na konferenciji za novinare hvalio igru svoje momčadi i proglašavao je čak i najboljem. Tako to izgleda kad se dobro svrši. Što bi bilo da je Majer pogodio prvi jedanaesterac, a ne ga poslao nebu pod oblake? Majer koji je u drugom poluvremenu centrirao za vodeći pogodak i izveo jedno fantastično dodavanje, na kraju je poprilično kriv što Lokomotiva nije u finalu. To bi svakako bilo veliki domet. Ovako se Hajduk raduje, a Lokomotiva tuguje u situaciji kad se spotakla na pragu velikog trijumfa koji bi glasio: pobijedili smo Dinamo u prvenstvu i srušili Hajduk na putu do finala Kupa.
Ponavljam da je Majer zabio, možda Musa ne bi onako početnički poslao loptu pokraj gola. Iskusni Musa kojemu su 27,5 godina i na posudbi je iz Dinama. U slučaju Majerovog probijanja psihološkoga bloka, Hajduku ne bi ništa značilo onako superiorno prvo poluvrijeme.
S obzirom da sam proteklih tjedana kritizirao direktora Lokomotive Božidara Šikića zbog neuravnoteženosti odabira igrača po pozicijama, bio je red da mu se javim i večeras, poslije nokauta Dinamu i posrtanja protiv Hajduka u okolnostima koje su mogle dovesti do nedoživljenoga uspjeha, igranja u finalu Hrvatskoga kupa.
Gotovo ste porušili sve nevjerne Tome, rekoh Šikiću, a on, emotivno potpuno shrvan, vjerojatno me nije ni shvatio.
Trener Goran Tomić već je odslužio svoj angažman u Lokomotivi. Pobijedio je Dinamo i poklekao od Hajduka tek u jedanaestercima. Da je prošao već bi ušao u povijest.