Rudešu bod i više šansi u Zaprešiću. Najljepši potez prodor Kamenara: Trebao sam akciju završiti sam, kaže kapetan. Toplaku za 48. rođendan igrači nisu poklonili pobjedu. U nedjelju presudni okršaj Rudeša i Cibalie

INTER - RUDEŠ    1:1 (0:0)

ZAPREŠIĆ - Gradski stadion. Gledalaca: 250. Glavni sudac: Pejin (Donji Miholjac) 6,5. Pomoćni suci: Petrović (Valpovo) i Grgić (Osijek). Četvrti sudac: Burilo (Osijek). Delegat: Gjajić (Kutjevo). Kontrolor sudaca: Šupraha (Split).

Strijelci: 1:0 - V. Blažević (79), 1:1 - Fazli (82)

INTER: Mrmić 7, Haramustek 6, Prenga 6, Grgić 6, Mamić 6 (od 77. Dalić -), Šarić 6, Mazalović 6, Regan 6 (od 70. Ljubanović -), Vukčević 5,5, Rak 5,5, Rešetar 6 (od 60. V. Blažević 7). Trener Toplak 6.

RUDEŠ: Čondrić 6,5, Grujević 6, Borevković 6,5, Paez 6, Pavić 6, Galilea 6, Segado 6 (od 66. Ivančić -), Kamenar 7,5 (od 82. Miljanić -), Fazli 7, Lulić 6,5, Budimir 6 (od 59. Anderson -). Trener Joise Manuel Aira 6,5.

Ocjena utakmice: 6,5.
Igrač dvoboja: Kamenar (Rudeš)

Rudeš je poslije osvojenoga boda u Zaprešiću i poraza Cibalie na domaćem terenu od Slaven Belupa stekao tri boda prednosti nad Vinkovčanima. To je bitno zbog toga što u sljedećem kolu Rudeš u Kranjčevićevoj dočekuje Cibaliu, a šest dana kasnije u Vinkovcima gostuje Istra 1961 i to će vjerojatno biti rasplet borbe za opstanak u prvoligaškom društvu. Sve to, zapravo, pod uvjetom da Rudeš pobijedi Cibaliu, jer će u suprotnom nastati novi zaplet.
U današnjoj utakmici Inter - Rudeš gosti su u izglednim šansama bili bolji u omjeru 3:1. Za goste mogli su zabiti Segado i Fazli u prvom dijelu, te Anderson u nastavku. Najbolju prigodu za Inter propustio je Mamić u 52. minuti.
Potez utakmice izveo je kapetan gostiju Karlo Kamenar koji je u 75. minuti efektno prošao lijevom stranom. Ubačenu loptu Anderson nije uspio smjestiti u mrežu.
-Možda sam akciju trebao završiti sam, na glas je poslije utakmice razmišljao Kamenar.
Sportski direktor Rudeša Mario Brkljača ovako je ocijenio susret:
-Čini mi se da lakše nalazimo motive u okršajima s Dinamom, Hajdukom i Rijekom. Iako je bod u Zaprešiću dobar. S više uložene energije mogli smo doći do pobjede. Ali bilo je jako vruće. Sada nas očekuje presudan dvoboj s Cibalijom. Biti će to pravo finale.
Samir Toplak, trener Intera, danas je proslavio 48. rođendan. Igrači mu nisu čestitati pobjedom.
Ipak on nije bio posve nezadovoljan:
-Rezultat je realan. Bolje smo krenuli u utakmicu nego na prethodne dvije. U prvih 15 minuta trebali smo povesti, a onda u drugom poluvremenu smo se raspali. Mamić je morao izaći zbog žuljeva. Nije smio početi utakmicu u novim kopačkama, a da ih prije nije probao.