Varaždin je bio pred ciljem, ali nije uspio. Istra 1961 je ostala prvoligaš. U 63. minuti Ottochian je promašio šansu utakmice za goste koji su minutu kasnije ostali i s deset igrača. Domaćima za prvoligaški status treba još sezona iskustva

VARAŽDIN - ISTRA 1961  1:0 (0:0)

VARAŽDIN - Glavni stadion u Varaždinu. Gledalaca: 8.153. Glavni sudac: Strukan (Split) 7. Pomoćni suci: Petrović (Osijek) i Grgić (Valpovo). Četvrti sudac: Matoc (Zaprešić).

Strijelci: 1:0 - Drožđek (55).

VARAŽDIN: Nevistić 6,5, Bamidele 7 (od 87 Jelić Balta -), Čelić 7, Senić 6,5, Kabiru 6,5 (od 83. Kolarić -), Jertec 7, Golubar 7, Težak 7 (od 78. Vuk -), Glavica 6,5, Drožđek 7, Sačer 6. Trener Kovačević 6.

ISTRA 1961: Ćorić 7, Jovičić 6,5, Zgrablić 6, Prce 7, Pavić 6, Halilović 6, Jakić 6 (od 62. Prelčec -), Vojnović 6,5, Escobar Baruffi 6, Ottochian 6 (od 90+1 Sumić -), Roce 6 (od 82. Antunović -). Trener Raić Sudar 6,5.

Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Ćorić (Istra 1961)
Isključen Zgrablić (64, Istra 1961) zbog drugoga žutoga kartona

Varaždin je poslije vodstva od 1:0 i nevjerojatnoga promašaja gosta Ottochiana (63. minuta), te minutu kasnije isključenja Zgrablića, dobio širom otvorena vrata koja nije iskoristio. Tako ukupni rezultat iz dvije utakmice glasi 2:3.
Istra 1961 je ostala prvoligaš zahvaljujući sreći u uzvratu ili možda većem iskustvu. Ovakva Istra nema veće prvoligaške šanse, osim tjeskobe koja ju je pratila tijekom ovoga prvenstva i jedino bi značajna pojačanja donijela mir.
Domaći su prebrzo došli u prigodu da postanu prvoligaši. Njihov proljetni juriš na drugo mjesto bio je ovosezonski maksimium. Ovoj momčadi, ako ostane na okupu, ili se možda još i pojača treba još jedno drugoligaško prvenstvo da skupi potrebno iskustvo i s prvoga mjesta uđe u Prvu HNL.