Teške pogreške Goričine obrane. Situacija je žurna za sastanak. Od 2:0 i 3:1 do 3:3! Perfektno drugo poluvrijeme i sjajna igra Atiemwena. Ivković pogodio s uvođenjem Mendyja koji se promaknuo u igrača utakmice

HNK GORICA - SLAVEN BELUPO  3:3 (0:0)

VELIKA GORICA - Gradski stadion. Gledalaca: 1.479. Glavni sudac: Bel (Osijek) 7. Pomoćni suci: Berger (Osijek) i Šarić (Županja). Četvrti sudac: Matić (Osijek). Delegat: Ilijašev (Beli Manastir). Kontrolor suđenja: Šupraha (Split).

Strijelci: 1:0 - Zwolinski (62), 2:0 - Atiemwen (65), 2:1 - Jelić (71), 3:1 - Zwolinski (73), 3:2 - Mendy (78), 3:3 - Mendy (90)

GORICA: Kahlina 5,5, Špičić 5,5, Čagalj 5,5, Jovičić 5,5, Žutić 5,5, Maloča 6,5, Marina 6,5, Dvorneković 7 (od 90+4 Zenko -),  Mya 6,5 (od 63. Lovrić -), Atiemwen  8, Zwolinski 8 (od 81. Ljubisavljević -). Trener Jakirović 6,5.

SLAVEN BELUPO: Marković 5,5, Karamarko 6, Međimorec 5,5, Šarlija 5,5, Goda 5,5 (od 77. Martinaga -), Aparicio 6, Puclin 6,5, Dolček 6,5 (od 67. Mendy 8), Bongongui 7, Gordana 6 (od 52. Bogojević 6,5),  Jelić 7. Trener Ivković 7.
Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Mendy (Slaven Belupo)
Obrana je kritična stavka u Goričinim ambicijama da postane stabilan prvoligaš. Poslije dvostrukoga vodstva s dva gola razlike HNK Gorica nije pobijedila nego je u desetak posljednjih minuta - do 90. - primila dva gola i osvojila samo bod u utakmici u kojoj su tri boda bila važnija od mnogih koji će se ukazati u nastavku.
Fatalne pogreške vratara i stopera stavljaju na diskusiju mogućnosti toga iznimno važnoga dijela momčadi i ukupne snage djelovanja u toj fazi igre.
Poslije slabog prvoga dijela, odigran je izvanredni nastavak. Poluvrijeme s ukupno šest golova može dobiti samo veliki aplauz.
Pogreške domaće obrane kao da su bacile u sjenu sjenu igru Atiemwena i preciznu realizaciju Zwolinskog.
Slaven Belupo je na dva početna gostovanja osvojio dva boda, što je dobro, jer ga oni dijele ne samo po plasmanu nego i suštinski od Istre 1961 i Gorice.
Trener Ivković je u 67. minuti uveo, tamnoputog 31-godišnjeg Francuza Mendyja koji se namijenjao klubova. Što sve nije prošao! Zadnje je bio u Emiratima kod Jurčića. I onda mu se dogodilo što vjerojatno nije ni sanjao: ušao je u drugom poluvremenu, zabio dva gola, odlučio utakmicu i slijedom toga osvojio privilegiju igrača dvoboja. Moglo bi se reći i ovo: to je tako kad trener ima nos!