Gorica čudo od debitanta: treća uzastopna pobjeda. Gol razlika 6:0. Atiemwen fenomenalan, što čeka Dinamo? U sljedećem kolu15. IX u 16,30, Gorica - Dinamo, pa da se vidi! Lovrić s više od 30 m pogodio prečku. Izvrsni Kahlina

ISTRA 1961 - HNK GORICA  0:2  (0:0)

PULA - Stadion Aldo Drosina. Gledalaca: 2.000. Glavni sudac: Gabrilo (Split) 5,5. Pomoćni suci: Grgić (Osijek) i Pataki (Đakovo). Četvrti sudac: Titlić (Hrvace). Delegat: Vukojević (Zagreb). Kontrolor suđenja: Cvitković (Zagreb).

Strijelci: 0:1 - Suk (74), 0:2 - Zwolinski (77).

ISTRA 1961: Landeta 6, Grujević 6,5 (od 46. Franić 6), Rodriguez 5,5, Oneto 5,5, Rubić 6, Traore Diarra 6, Segado 6 (od 75. Vila Sepulvenda -), Ivančić 6,5, Regan Obeng 5,5, Iglesias 5,5 (od 62. Sane -), Mierez 5,5. Trener Marquez 6.

HNK GORICA: Kahlina 8,5, Mčedlišvili 7, Čagalj 7,5, Jovičić 7,5, Špičić 7, Maloča 7,5, Marina 7, Miya 6 (od 63. Suk 7),  Lovrić 7 (od 62. Dvorneković 6). Atiemwen  8,5 (od 87. Musa Muhammed -), Zwolinski 7. Trener Jakirović 8.

Ocjena utakmice: 7,5.
Igrač dvoboja: Atiemwen (HNK Gorica)

HNK Gorica je postigla treću uzastopnu pobjedu s ukupnim omjerom 6:0 i s deset osvojenih bodova dostigla je na ljestvici Lokomotivu.
Istra 1961 je u Puli ozbiljno poljuljana već do 50. minute s dvije perfektno pogođene prečke. Prvo je u 45. minuti Lovrić s više od 30 m strahovitim udarcem uzdrmao vratnicu  iznad Landetine glave, a potom je u 50. minuti to učinio i Atiemwen. Polije toga su se Puljani počeli na očigled povijati, iako je Lovrić već u prvom dijelu opasno ugrozio gol domaćih.
Trener Jakirović ima šansu da dobije "nogometnu nobelovu nagradu", ako otjera sve Lovrićeve mušice i njegov nesumnjivi talenat, pretvori u zbilju.
Vratar Kahlina je obranio nekoliko vrlo teških udaraca i postaje jedan od najvećih oslonaca. Sumnja na početku prvenstva pokazala se nepotrebnom i nekorektnom i premda nije u "cvijetu mladosti" (25 godina), on će još napraviti karijeru.I to međunarodnu. Golmani i tako kasnije postižu punu zrelost. Kahlina je, inače, čovjek s kojim se isplati razgovarati.
U igračkom smislu, ali svakako i u smislu osobnosti valja istači i kapetana Čagalja.