Osijek je izgubio od Dinama i finale kupa, ali je dobio nazad Peru Bočkaja

Dinamo je u finalu Hrvatskog nogometnog kupa nakon što je pobijedio Osijek s 2:0, čeka protivnika iz dvoboja Intera i Rijeke. Nije to bila Dinamova utakmica za pamćenje, iz jedine prilike koju je fantastičnim prodorom i povratnom loptom pripremio Petković za strijelca Olma, dok je Osijek imao priliku udarcem Pilja, a i omjer udaraca na gol 4:1 bio je u korist Osijeka nakon prvog poluvremena. Dinamo je u nastavku imao više od igre, Oršićev udarac iz slobodnog udarca Malenica ispod grede šalje u korner. Šunjić je u 90' pet stotim golom Dinama u Hrvatskom kupu nakon pogreške Osječana potvrdio pobjedu i prolaz u finale.

U drugom dijelu u 67' za Osijek ulazi Bočkaj umjesto danas vrlo dobrog Pilja. Bočkaj se vratio nakon dva mjeseca izbivanja iz momčadi zbog poznatog događaja s benzinskom pumpom, njegov povratak je najveći dobitak za klub s Drave.