Nakon Dinama Maksimir i Marjan pobijedio umorni Split

MARJAN – SPLIT 3:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Kalamiza (30), 1:1 Valušek (11m, 36), 2:1 Turkalj (58), 3:1 Mandić-Jelaska (11m, 68), 3:2 Lubina (75).

ŽNK Split izgubio je drugi put u tjedan dana. Ovoga puta protivnik je bio Marjan u odgođenoj utakmici 10. kola. Poveo je Marjan preko Kalamize u 30. minuti, a Split izjednačio samo šest minuta nakon. Iz jedanaesterca je zabila Valušek. Na odmor se otišlo s 1:1, a onda u 58. minuti Turkalj dovodi Marjan u novo vodstvo Na 3:1 povisila je Mandić-Jelaska iz jedanaesterca u 68. minuti. Konačnih 3:2 postavila je Lubina 15 minuta prije kraja susreta.

Marjan se svakako diže u formi i ovom pobjedom skočili su na 5. mjesto prvenstvene ljestvice. Marjan je na samo dva boda od Agrama i do kraja ćemo gledati borbu za četvrto mjesto između ta dva kluba.

Split je pak izgubio drugu utakmicu za redom, a razlog tome vjerojatno leži u umoru. Naime, Split je klub koji je u posljednjih dva tjedna odigrao najveći broj utakmica. Sve je krenulo početkom mjeseca kad je Split ugostio Trnavu u prvenstvenom ogledu. Dan nakon te utakmice tri su igračice Splita, Bojčić, Lubina i Horvat otputovale s reprezentacijom iz koje su se vratile 13.04. načete ozljedama i umorom. Dan nakon odigrale su odgođenu prvenstvenu utakmicu protiv Agrama. Bio je to četvrtak, a već u subotu Split je putovao u Pregradu gdje su dan kasnije igrali protiv istoimenog kluba. Uslijedili su četvrtfinale kupa protiv Marjana, pa utakmica protiv Dinama prošlu nedjelju, te susret s Marjanom u odgođenoj utakmici u srijedu. Da stvar bude gora po Splićanke, već u subotu igraju polufinale kupa protiv Katarine Zrinski na gostujućem terenu. Iscrpljenost je uzela danak, kao i ozljede, najprije Lubine i Vrdoljak, a onda i lom noge Petrović na koju neće moći računati do kraja sezone.

Marjan je u proljeće napravio velik skok. Podigli su se s dna tablice, osigurali ostanak u ligi, te skočili na sredinu tablice. Sad im slijedi pauza od desetak dana pa susret s Omblom. Njihov direktni konkurent za četvrto mjesto Agram igra s Trnavom koja će vjerojatno pokušati sve da pobijedi i održi korak sa Splitom u borbi za 2. mjesto. Tako ćemo, čini se, gledati zanimljivu završnicu ove sezone 1.HNL za žene.