Jakirović i treći put ove sezone bolji od Bezera, Sesvete se namučile za drugi gol

SESVETE – LUČKO 2:0 (1:0)

ZAGREB - Stadion u Sesvetama. Gledatelja 150. Glavni sudac: Matić (Osijek), pomoćni: Janić (Ilok) i Knez (Osijek), četvrti sudac: Bubalo (Osijek). Kontrolor suđenja: Pavlešić (Duga Resa). Delegat: Stipković (Zagreb).

Strijelci: 1:0 – Mamut (19), 2:0 – Kluk (87).
Isključenje: Simeunović (40, drugi žuti karton).

SESVETE: Filipović, Mikulić, Kontek, Petanjek, Goić, Kluk (od 87. Jovičević), Maloča, Markota (od 60. Kolega), Tolić (od 67. Brezina), Ćosić, Mamut. Trener Jakirović.

LUČKO:  Koprić, Simeunović, Knezović, Lončar, Ikić, Travaglia (od 58. Rihtar), Matoš (od 71. Tolić), Belak (od 79. Barišić), Oršolić, Petrović, Mihaljević.

Skandiranje i pjesma čuli su se iz svlačionice Sesveta nakon 2:0 pobjede nad Lučkom u 21. kolu 2. HNL.
I s pravom su se veselili. Ne samo što su s tri nova boda došli do treće pozicije na ljestvici, već i zato što su skoro ostali bez pobjede unatoč 50 minuta igre s igračem više, zahvaljujući svojim pogreškama.
Pobjedom nad Lučkom, trener Sesveta Sergej Jakirović ostvario je i treću ovosezonsku pobjedu nad Denisom Bezerom, kojemu je prošle sezone bio pomoćnik u Sesvetama. Prva dva poraza je Bezer doživio kao trener Kustošije.
Domaćini su od početka krenuli konkretnije, Dino Kluk je u trećoj minuti pogodio prečku, a u 19. je Marin Matoš nesmotreno vratio loptu unazad i ona dolazi do napadača Sesveta Ivana Mamuta. Sjurio se Mamut po lijevoj strani u kazneni prostor, došao skoro do peterca i uputio loptu u mrežu pored vratara gostiju Miroslava Koprića.
Umirila se igra nakon toga, najveća atrakcija je bio kanader čije posade već danima iznad istočnog dijela grada imaju probne letove.
Deni Simeunović bio je najagilniji igrač Lučkog – do isključenja u 40 minuti.
U 27. je dobio prvi žuti zbog preoštrog starta, a 13 minuta kasnije nije znao kako drugačije zaustaviti jednog Sesvećana, osim povlačenjem za dres i sudac iz Osijeka Ivan Matić poslao ga je u svlačionicu.
Očekivalo se kako će u nastavku utakmice, s obzirom na igrača više, Sesvete brzo doći do drugog pogotka, ali da je netko došao na utakmicu tek na početak drugog dijela, ne bi primijetio da Lučkom nedostaje igrač.
- Tražio sam na poluvremenu od svojih igrača da ne podcjenjuju situaciju, da nastavimo igrati još agresivnije, da probamo zabiti drugi gol – rekao nam je nakon utakmice trener Jakirović.
Ali na taj drugi gol se dugo čekalo. Bilo je kod domaćih previše pimplanja s loptom, a prva konkretna akcija u drugom poluvremenu se dogodila u 79. minuti kada je kiša natjerala dio od 150 gledatelja na povlačenje ispod krova stadiona u Sesvetama.
Tijekom cijelog drugog poluvremena je Jakirović govorio igračima što da rade, kao da su zaboravili koji je njihov posao, a ostat će upamćeno kada je nakon jedne lopte Filipa Petanjeka prema vrataru Ivanu Filipoviću zavikao: "Nismo mi Barcelona!"
- U jesenskom dijelu prvenstva sam svojim igračima sugerirao da ne vraćaju loptu vrataru. Jer, ako ti imaš rješenje, onda je bolje da odigraš nešto drugo nego vratiti golmanu. Igrač je više od golmana u polju, barem 20-30 metara, a kada mu vraćaš loptu, njemu stvoriš probleme. Nisu naši golmani još tako dobri u igri s nogom, a i teren može prevariti.  Mislim da je u konkretnoj situaciji trebao sam riješiti situaciju – objasnio je Jakirović, koji nije očekivao toliko mučenja s gostima nakon crvenog, jer drugi pogodak je stigao tek u 87. minuti (Dino Kluk).
- Očekivao sam da ćemo mi to više razigrati. No, mislim da je odlučila mladost ekipe. Vodiš 1:0, paziš da ne napraviš pogrešku. Ali, kako sam i njima rekao, to je odrastanje i nadam se kako će nam biti sve lakše i lakše, s obzirom na to da imamo komotnu situaciju na tablici.