Kustošija pobjedom u Novigradu s deset igrača sačuvala drugoligaški status. Babić predsjednik: Prestići ćemo Šibenik i na kraju biti sedmi. U idućoj sezoni biti ćemo najveće iznenađenje. Bezeru smo oprostili privremeni odlazak u Lučko

Kustošija je pobijedila u Novigradu s 1:0 golom Bjelanovića u 79. minuti i time kolo prije kraja prvenstva osigurala status i u novoj 2018/2019. natjecateljskoj sezoni. Kustošija  ima 37 bodova, Dragovoljac s utakmicom manje 33, te Solin, Lučko i Novigrad po 31 bod.
Vladimir Babić, predsjednik Kustošije, izvanredno zaslužan za taj veliki uspjeh kluba u prvoj sezoni svoga drugoligaškoga pohoda, vraćao se iz Novigarada na čelu kolone.
-Dečki su odigrali za punu pohvalu, borbeno i mirno. Od 67. minute, dakle još prije našega pobjedničkoga gola, igrali smo s deset igrača jer je Vragolović isključen zbog drugoga žutoga kartona. Lovrić, naš najbolji strijelac, nije ni igrao zbog tri kartona. Pavković je odigrao izvanredno, Bjelonavoić se jako trsio i bio je igrač odluke. Nismo pretjerano zadovoljni suđenjem, u jednom dahu izgovorio je Babić.
Kad je uzeo daha, Babić je dometnuo:
-Mislim da smo povukli pravi potez time što smo vratiti trenera Bezera.
Zar mu niste u zimskoj pauzi dali otkaz?
-Ne nismo, on je sam bio otišao, ali smo mu mi oprostili.
Što može donijeti posljednje kolo u subotu s Hajdukom II na vašem stadionu?
-Očekujemo pobjedu i plasman na sedmo mjesto. Očekujem da ćemo prestići Šibenik.
Kakav je ukupni dojam poslije prve prvoligaške sezone?
-Bilo je teško, nismo imali iskustva i na kraju smo dobro prošli. Nisu se ostvarila očekivanja nekih da ćemo biti kanta za napucavanje.
Da li već gledate prema idućem prvenstvu?
-Više se nećemo boriti za očuvanje statusa nego ćemo u novoj sezoni biti veliko pozitivno iznenađenje. Planiramo zadržati momčad na okupu i još se pojačati. I Upravu trebamo pojačati, poručio je Babić.