Kada je izašao Šimičić bilo je jasno da će Međimurje teško dobiti. U Dragovoljcu, Majstorović je opet igrao beka, jer nema tko. Kakva će mu cijena biti kad ga budu prodavali? Vratar Koprić bio je najbolji pojedinac utakmice

HRVATSKI DRAGOVOLJAC - MEĐIMURJE 2:2 (1:2)

ZAGREB - Stadion u Sigetu. Gledalaca: 500. Glavni sudac: Majstorović (Split) 7. Pomoćni suci: Gulin (Šibenik) i Pavić (Split) Četvrti sudac: Jurčević (Cetingrad). Delegat: Čanađija (Bjelovar). Kontrola suđenja: Antolović (Našice).

Strijelci: 1:0 - Babin (2), 1:1 - Novoselec (29), 1:2 - Šimičić (39), 2:2 - Petković (56).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić 6, Majstorović 6, Vuco 5,5, Cetina 5,5, Crnčević 6, Šimić 5,5, Lovrić 5,5, Babin 6,5 (od 79. Muhar -), F. Mihaljević 5,5 (od 46. Rašić 6), Petković 6,5, Nakić 5,5 (od 86. Brekalo -). Trener Ferenčina 6.

MEĐIMURJE: Koprić 7,5, Hudećek 6, Novoselec 7, Hranilović 6, Brcković 6, Hajdinjak 6, N. Hlišć 6,5, Ceraj 6,5, Čikvar 6 (od 83. Dodlek -), Ivančić 5,5 (od 60. Patafta 6), Šimičić 7 (od 41. Vidović 6). Trener Kristić 6,5.

Ocjena utakmice: 6.
Igrač dvoboja: Koprić (Međimurje).

Uvod u nedjeljni veliki derbi između Rudeša i Šibenika donio je prosječan nogomet. Bilo je dosta šansi, ali i puno pogrešaka. Hrvatski dragovoljac je u teškoj situaciji, ako kapetan i poznati napadač Majstorović opet mora igrati beka, jer nema tko! Tako je već bilo kod trenera Sunare, ali je tada ipak bio veći izbor. To je poslije utakmice bilo već standardno pitanje za Majstorovića: je li se vi slažete da od jednog od najboljih strijelaca postanete branič? Kakva će vam cijena biti?
-Nisam oduševljen, no ako nema drugog rješenja, privremeno pristajem, kaže kapetan.
Rašić je počeo na klupi, iako su dvojica zadnjih veznih bila među najlošijima.
-Zasad je tako, prokomentirao je Rašić koji je nedavno došao iz Kustošije.
Međimurje je obnovilo sastav u odnosu na prošlu sezonu i novi vratar Koprić koji je pristupio iz Lučkog bio je najbolji na terenu, no kad je golman najbolji tada nešto ipak ne valja. U ovom slučaju nije bio kriv trener. Novi stoper Knezović, također iz Lučkog nije zbog ozljede ni zaigrao. Pri kraju prvog poluvremena, vrlo brzo nakon što je zabio vodeći gol, morao je zbog ozljede izaći Šimičić, novak iz Bijelog Brda. Bez njega Međimurje realno nije opasno. Također prinova Ivančić nije zabio u 26. minuti i to je "boljelo" cijelu utakmicu. Nije ni Dragovoljac prošao bez "bolova". Petković je u drugoj minuti nastavka mogao izjednačiti i prije nego što je to ubrzo učinio.
-Šimičić je osjetio mišić, rekao je u prolazu trener Kristić.