Šehić zabio tri, jednog i s 45 m, Zagreb u prvenstvo krenuo silovito. Bišćan trener Rudeša: Raspali smo se u zadnjih 15 minuta

ZAGREB – RUDEŠ 5:1 (1:0)

ZAGREB – Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja oko 400. Glavni sudac: Krečak (Velika Gorica) 6. Pomoćni suci: Batušić (Cvetković) i Tuđa (Zabok). Četvrti sudac: Bionda (Zaprešić).

Strijelci: 1:0 – Šulc (5), 2:0 – Šehić (59), 2:1 – Topić (70) 11 m, 3:1 – Šehić (75), 4:1 – Primorac (90), 5:1 – Šehić (90+3)

ZAGREB: Čondrić 7, Muić 6,5, Matić 7, Kovačić 7, Čavar 6,5 (od 61. Jazvić -), Gudelj 6,5, Tešija 6,5, Šulc 7 (od 26. Z. Medić 6,5), Šehić 9, Jurilj 7, Matijašević 6 (od 75. Primorac 7). Trener D. Medić 7.

RUDEŠ: Hendija 5, Borevković 5,5, Šimunović 5,5, Babok 5,5, Boršić 6, Ivančić 6, Grbić 6 (od 65. Topić 7), Galić 5,5 (od 43. Kamenar 5,5), Slunjski 6, Jacques Colin 5,5, Milinković 5 (od 65. Babić 6). Trener Bišćan 5,5.

Ocjena utakmice: 7.

Igrač dvoboja: Šehić (Zagreb)

Trčao sam, tražio ga poput zeca u šumi i da nije bilo pomoći glasnogovornika Abramovića i vratara Čondrića možda bi mi i pobjegao. Pogađate, riječ je o Edinu Šehiću, 21,5 godišnjem trostrukom strijelcu, nad kojim je mogao biti dosuđen i kazneni udarac i koji je ovog popodneva dokazao da nije bek nego napadač.

S koliko ste metara zabili svoj treći, a peti Zagrebov pogodak?

-Mislim da je bilo oko 45 metara. Vidio sam da vratar gostiju stoji dosta naprijed ispred gola i odlučio se za udarac.

U prvenstvo ste krenuli odlično?

-Spreman sam, uhvatio sam formu i dobio poziciju koja mi odgovara. Sada idemo pobijediti u Lučko.

Josip Čondrić, vratar koji mi je pomagao u "gonjenju" Šehića, tješio me:

-Neće pobjeći, ja ga vozim. A što se utakmice tiče mislim da je bila jako dobra. Imali smo naporne pripreme i to se isplatilo.

Premda je već bio u autu, trener Dražen Madunović je spustio staklo:

-Teško vrijeme za igru. Pobjeda je došla kao nagrada našim dobrim pripremama.

Po rezultatu se čini da je Rudeš bio "kanta za napucavanje", ali nije tako, osim zadnjih 15 minuta kada se raspao. Kod rezultata 1:0 za domaće, gosti su u 37. i 57. minuti imali jako povoljne šanse. Nisu zabili Galić i Kamenar. U tim razdobljima imali su i veći posjed lopte.

-Težak poraz, nismo ga očekivali, rekao je trener Rudeša Igor Bišćan. Za nas je poražavajuće tih zadnjih 15 minuta, kada smo se raspali i to treba biti predmetom naše rasčlambe. Premda pojedina razdoblja i nisu bila loša.

-Bili smo simpatični gosti, zaključio je direktor Rudeša Tomislav Knežević.