Tri gola Marina Žugaja. Prekršaj nad Juranovićem u šesnaestercu izazvao žestoke rekcije gostiju iz Dubrave. Pobijedio je nogomet uzviknuo je Vulelija

MAKSIMIR – DUBRAVA TIM KABEL 4:1 (2:1)

Zagreb, Igralište Maksimira, Gledatelja 200, Suci: Komesar (Zagreb) glavni sudac, Vrbanec (Zagreb) 1. pomoćni, Pejić (Zagreb) 2. pomoćni, Jakelić (Zagreb) 4. sudac

Strijelci: 0:1 Juranović 9', 1:1 Žugaj M. 29', 2:1 Glasnović 37', 3:1 Žugaj M. 55', 4:1 Žugaj M. 66'

MAKSIMIR: Spudić, Valković, Jung (od 49 Ćibarićj), Žugaj M. (od 68' Žeželj), Krznar, Puklin, Maloku (od 77 Adžić), Žugaj I., Mohač Trener: Goran Gajzler

DUBRAVA TIM KABEL: Mustapić (od 66 Balogović), Čopec, Šporčić, Čečura, Alghoul, Juranović, Žugaj, Stojić, Petković (od 81 Pandžić), Džeferović ( od 60 Cavalieri) Pejić

Maksimir odnosi pobjedu u susjedskom derbiju s Dubravom. Za Dubravu je počelo bolje nego što su mogli poželjeti Dragan Juranović najbolji njezin igrač postiže svoj trinaesti gol u prvenstvu i dovodi je u vodstvo. Dinko Vulelija koji je utakmicu počeo gledati na tribini na koju su se smjestili gosti uzviknuo je sucu: "Zaleđe ti je tri metra", naravno da nije bilo govora o zaleđu, a Dinko je ubrzo napustio tribinu ne mogavši izdržati zadirkivanja gostiju. Da je Dinko znao da će Marin Žugaj iz slobodnog udarca poravnati netom potom ne bi odlazio. Maksimiru se isplatio pritisak na zadnju liniju Dubrave u 37 minuti kada Krznar lijepo upošljava Glasnovića kojemu nije bilo teško savladati Mustapića. Trgnula se Dubrava i u 39 minuti nastupa ključni trenutak utakmice, Juranović se sjurio prema golu Maksimira i biva srušen unutar šesnaesterca no za suca Komesara nije bilo ništa sporno, dozvolio je da se ukaže pomoć Juranoviću što je izazvalo bijes gostiju koji su ga počastili s nekoliko uvreda. U nastavku Komesar kao da je izgubio samopouzdanje te s nekoliko odluka podiže tenzije i na terenu i na tribini gostujućih navijača. Srećom ubrzo se otišlo na odmor tijekom kojega su se tenzije smirile.

U nastavku Marin Žugaj s dva gola glavom dovodi utakmicu u izvjesnost, a danas odlični Spudić skida dva zicera Pejiću.

- Čestitam Maksimiru na pobjedi. Nismo se baš snašli na umjetnoj travi, a nedostajala su nam tri standardna igrača i još kada imate suđenje kakvo je bilo onda to završi ovako. Mustapića sam mijenjao jer je potonuo, rekao nam je trener Dubrave Perković.

Dragan Juranović strijelac za Dubravu na upit o spornom nedosuđenom kaznenom udarcu:
- Ništa nisam rekao treneru Gajzleru, za mene je to čisti penal, uvjeren sam u to sto posto jer njihov obrambeni igrač nije uopće došao do lopte, već me srušio uhvativši me u škare. Čestitam Maksimiru na dobroj igri i zasluženoj pobjedi, a mi se okrećemo utakmici s Opatijom.

-Danas je pobijedio nogomet, ushićeno je uzviknuo Vulelija kojem je Roko Ivanović na kraju čestitao na pobjedi.