Ljubičić. kapetan Španskog poslije 1:0 pobjede nad Porečanima: Dokazali smo se u pravoj borbi i na kraju možemo biti među sedam. Jumić, trener Jadrana: Zagrebački klubovi tehnički su dobro potkovani

U Španskom je bilo hladno popodne, ali nije padala jaka kiša i teren nije "plivao" kao  točno u podne - i sat, dva kasnije - na Trnju. Bilo je lakše igrati i nije bilo nepredviđenih zaostoja u putanji lopte. Špansko je s 1:0 (0:0) pobijedilo Jadran iz Poreča pogotkom Luke Tuđena  u 54. minuti. U prvom poluvremenu gosti su pogodili stativu.
Špansko je ovom pobjedom na ljestvici prestiglo Porečane i sada je na ljestvici 11. s 27 bodova koliko ima i Dugo Selo na 10. mjestu. Jednako bodova ima Zagorec, ali i utakmicu manje.
Kapetan Španskog Ivan Ljubičić ovako je ocijenio susret:
-Pokazali smo da možemo odigrati hrabru i žestoku utakmicu. Po skliskom i blatnom terenu. To nam je trebalo. Željeli smo se iskušati u pravoj borbi. Mislim da na kraju prvenstva možemo biti plasirani među sedam najboljih momčadi.