Dubrava silovita u najljepšem danu ove godine. Zagorec rezultatski slomljen i vlastitom krivnjom. Predsjednik Ivanović i trener Dubrave Sunara oduševljeni Pejom Pejićem. Smrekar izašao u 28. minuti: Udaren sam u list

DUBRAVA TIM KABEL - ZAGOREC 4:0 (1:0)

ZAGREB - Igralište Dubrave s umjetnom travom. Gledalaca: 250. Glavni sudac: Pajvot (Vrbovec) 6,5. Pomoćni suci: Kupres (Samobor) i Gordana Katušić (Gradec). Četvrti sudac: Jerbić (Velika Gorica). Delegat: Prodan (Valbandon).

Strijelci: 1:0 - Pejić (9), 2:0 - Barić (62), 3:0 - Mudražija (70), 4:0 - N. Filipović (87) 11 m

DUBRAVA TIM KABEL: Bogović 7, Barić 7, Čopec 6,5, Matej Žugaj 6,5, V. Filipović 6,5, Šugić 6,5 (od 81. Đaferović -), Alghoul 6,5, Pejić 8, Ivančić 6 (od 60. Kelemen -), N. Filipović 7, Mudražija 7 (od 78. Kovačević -). Trener Sunara 7.

ZAGOREC: Ranogajec 5,5, Postonjski 5,5 Lešković 5,5, Suntešić 5,5 Kaceljak 6, Poljak 7, Kunštek 6, Majcenić 6 (od 68. Landripet -), Pasariček 5,5 (od 46. Strabić 6), Turniški 6, Smrekar - (od 28. Iskrić 5,5). Trener Vincelj 5,5.

Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Pejo Pejić (Dubrava Tim Kabel)

Dubravino proljeće je silovito i plodno: četiri utakmice, tri pobjede, jedna neodlučna i deset bodova. Zagorec nije uspio statiti na put toj silini, iako je u 16. minuti Kanceljak pogodio prečku. Poslije izlaska Smrekara, zbog ozljede, u 28. minuti, postalo je jasno da se gosti neće moći othrvati. Kada je u 82. minuti izašao Lešković, također zbog ozljede, a prethodno su već bile napravljene tri zamjene, situacija je postala opasna u smislu da mreža bude napunjena i obilnije.
-U poluvremenu u svlačionici dali smo si riječ da ćemo dati sve od sebe i nezaustavljivo krenuti prema Zagorčevim vratima, povjerio na je nakon utakmice Pejo Pejić, strijelac vodećeg gola i najbolji igrač utakmice. Idemo uvjerljivo prema Drugoj HNL, zaključio je Pejić.
Trener Dubrave Krešimir Sunara je dodao:
-Pejić je bio najbolji. U svakoj utakmici idemo na pobjedu, pa i u sljedećoj u Pazinu.
Bilo je to kontekstu našega prethodnoga razgovora s trojkom Trnja: Sivrić - Bračun - Nujić koji su također gledaali utakmicu, a u odnosu na Pazinku imaju i neku računicu. Naime, poslije okršaja s Dubravom, Pazinka dolazi u Trnje.
No, Bračuna  je u ovom trenutku više zanimao Zagorec kod kojega gostuje u sljedećem kolu:
-Naša sudbina je u našim rukama, ponavljao je Bračun.
Utakmica u Dubravi je odigrana po lijepom vremenu - možda je to bio i najljepši dan u 2018. godini - te uz maksimalno prisustvo gledalaca. Neki su utakmicu doživjeli na nogama, a ne u sjedalicama.
Predsjednik Dubrave Roko Ivanović posebno je bodrio Peju Pejića koji je to i zaslužio.
Trener Zagorca Tomica Vincelj jadao se nakon susreta:
-Izgubiš utakmicu i ozlijede ti se trojica igrača: Smrekar list, Lešković koljeno, dok je Majcenić bio samo zaliječen. Neće nas gol, zavapio je Vincelj.
Matija Smrekar koji je u jesenn zabio 20 golova u proljeće još nije pogodio.  Izašao je već u 28. minuti:
-Dobio sam udarac u list. Sutra ću na pregled da vidim kakvo je stanje, kazao je Smrekar.
Stjepan Poljak je bez sumnje najbolji igrač Zagorca, ali opet sam mu ponovio kako mislim da bi trebao igrati bliže golu. Zbog izvrsnoga pasa i odličnog udarca. Na poziciji zadnjeg veznog samo ispravljate pogreške drugih?
-Ne znam da li bi bilo bolje da igram prednjeg veznog. Olako primamo golove, a u zadnje vrijeme i teško zabijamo.