HAŠK deklasirao Rudar, a mogao ga je rezultatski unakaziti da je zabio ono što se ne promašuje

HAŠK koji se bori za ostanak dočekao je Rudar iz Labina u sigurnoj zoni od ispadanja s deset bodova prednosti i nadao se da će mu uzeti bodove uz veliku borbu i zalaganje. Razvoj događanja tijekom utakmice bio je posve drugačiji, na odmor se otišlo prednošću HAŠK-a s golovima Nižića i Krajačića iz 12 i 23 minute. Predsjednik Barišić tijekom odmora komentirao je:
- Valjda će nam ova razlika biti dovoljna da pobijedimo.
U nastavku još bolja igra HAŠK-a, Krajačić postiže svoj drugi gol u 54', a nakon ulaska Zelenike domaćini postaju još opasniji, nekoliko njegovih proigravanja dovodi suigrače u šanse iz kojih je teže ne zabit nego poslati loptu u mrežu. U tim situacijama iskazao se vratar gostiju Pavlić. Nakon gola Miloša iz kaznenog udarca u 70' igra Rudara se raspala. Zelenika s dva gola i Blažević donose konačnih 7:0. Nakon gola Zelenike u 90' jedan od igrača Rudara zavapio je prema sucu " Sviraj kraj , molim te sviraj kraj" što najbolje oslikava nemoć Rudara u ovoj utakmici.
Pitam Ratka Ninkovića bivšeg trenera HAŠK-a za komentar utakmice.
- Jako dobra igra HAŠK-a.
Rudar, što je s njim?
- Čini mi se da im nedostaje puno standardnih igrača, jako loše su igrali što i rezultat govori.