Bračun vozi velikom brzinom i već ima više kilometara nego Trnje cijelu lanjsku jesen. Stoper Marić zabio gol i postao igrač utakmice. Poslije stanke s HAŠK-om i Vinogradarom. Daleko je ovo od slavnog Jeličićevog Novigrada

TRNJE - NOVIGRAD 3:1 (1:0)

ZAGREB - Igralište Trnja. Gledalaca: 150. Glavni sudac: Lukić  (Kastav) 6,5 Pomoćni suci: Marušić  (Opatija) i Jakovac (Rijeka).  Četvrti sudac: Jurčević (Cetingrad). Delegat: Tomačić (Draganić).

Strijelci: 1:0 - Martinović (15), 2:0 - Marić (51), 3:0 - Marko Bubnić (87), 3:1 - Dukađin (90).

TRNJE: Gudelj 7, Radić 6, Marić 7,5, Vukadin 7, Mislimi 7, Vikario 6, Matej Bubnjić 6, Kožić 6 (od 78. Matteoni -), Malekinušić 6 (od 66. Marko Bubnjić 6,5), Šlogar 6,5, Martinović 7 (od 82. Imširović -). Trener Bračun 7.

NOVIGRAD: Nicoletti 6, Xie Huan 5,5, Kitchen 6, Bilić 6, Manuel Pamić 6, Urošević 6, Adrian Pamić 5,5, Leitch 6, Najhart 5,5 (od 46. Nuaili 6), Blašković 5,5 (od 65. Mofardin 5,5), Trešnjić 5,5 (od 65. Dukađin 6,5). Trener Peruško 6.

Ocjena utakmice: 6,5.
Igrač dvoboja: Marić (Trnje).
Isključen zbog drugog žutog kartona Xie Huan u 49. minuti.
U 76. isključen Hodak predstavnik Novigrada.

Trnje je postiglo četvrtu uzastopnu pobjedu, te kao Krk, Vinogradar i Orijent, ima 100 postotni učinak. Kakav je to uspjeh u odnosu na prošlu sezonu govori podatak da je tijekom cijele lanjske jeseni Trnje skupilo 11 bodova. Bračun vozi velikom brzinom, no, poslije dvotjedne stanke, slijede mu sudari također s dobrim markama, HAŠK-om i Vinogradarom, te će se poslije toga moći još bolje procjenjivati koliko njegov gas zapravo može izdržati.
Pobjeda nad Novigradom nije izborena u nekoj prelijepoj predstavi, ali stizati četvrtu pobjedu u nizu
i nije jednostavno. Iako ovo nije onaj slavni Jeličićev Novigrad koji je svojedobno na ljestvici pregazio i Vinogradar.
-Gradimo novu priču s osam mlađih igrača, uskliknuo je direktor Zvonimir Hodak, iako to baš i nije potvrđeno na terenu.
-Mi ćemo prvenstvo početi tek od petog kola, poslije stanke, pokušao je s optimizmom uzvratiti direktor.
Perfektan gol kakav je u 90. minuti postigao Dino Dukađin možda bi mogla biti osnovica za neki cilj.
Hodak je bio i predstavnik kluba, ali ga je sudac Lukić u 76. minuti isključio s klupe.
Zašto Vas je isključio?
-To samo on zna!
Martinović je prvom poluvremenu bio na lijevom krilu, a Šlogar u špici, no to nije baš štimalo, premda je Martinović zabio lijep vodeći gol na dodavanje Mislimija.
Špišić je ozlijeđen i otkazao je reprezentaciju. Hoće li i Martinović?
-Boli me prepona i vjerojatno neću igrati, poručio je.
Antonio Marić (22) momak iz Mostara koji je prošao Sesvete i Maksimir zabio je kao stoper i to mu je donijelo prijestolje najboljega. Baboka nije bilo. Marić ima volju i mogao bi napredovati do razine da se opet vrati u drugu ligu. Makar i jednog dana s Trnjem.