Ponikve su izjednačile četiri minute poslije osnovnog vremena. Vrlo sadržajna i zanimljiva utakmica, nekompletnih sastava. Gosti dvaput vodili. Kahlina zabio perfektan gol. Orlović obranio s 11m: Malo nas je sputao prvi nastup, kaže

ZAGREB - Igralište Ponikvi u Gajnicama. Gledalaca: 100. Glavni sudac: Kapular (Brtonigla) 6,5. Pomoćni sudac: Delač (Karlovac) i pomoćna sutkinja: Martina Neralić (Karlovac). Četvrti sudac: Jurčević (Cetingrad). Delegat: Nada Žarković (Zagreb).

PONIKVE - KURILOVE 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Brajko (9), 1:1 - Kahlina (65), 1:2 - Sedlaček (76), 2:2 - Gusković (90+4).

PONIKVE: Orlović 7, Živković 6 (od 85. Zubčić -), Čukelj 6,5, Miklečić 6,5, Katić 6,5, Kahlina 7,5, Markušić 6 (od 59. Azizi 7), Bartolić 7, Posarić 6 (od 46. Gusković 7,5), Berić 7. Trener Pipinić 7.

KURILOVEC: Jelavić 7, Čurek 6,5, Rajić 6,5, Gregov 7,5, Despot 6, Muhar 6,5, Mandura 6,5 (od 85. Roginić -), Matoš - (od 22. Krpečanec 6), Humeljak 6 (od 46. Velić 7), Sedlaček 7,5, Brajko 7. Trener Vidak 7.

Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Kahlina (Ponikve)

Utakmica nekompletnih sastava, ali s puno sadržaja i vrlo zanimljiva. Nije bilo najmanje Grge Štimca u Ponikvama, te Čunčića i Keleve ponajboljih u Kurilovcu. U obilju sadržaja bilo je i takvih situacija da je u 79. minuti stoper Kurilovca Gregov gurao loptu sa same gol linije, da je vratar Ponikvi Orlović obranio udarac s bijele točke (28.), jedanaestice gostiju Humeljaka i da su domaći izjednačili iz slobodnog udarca, četirii minute poslije osnovnog vremena. Već je bilo praktički odlučeno da će Ponikve pasti u prvom trećeligaškom nastupu na svom igralištu.
-Upravo ta činjenica o prvom nastupu kao da nas je na neki način sputala, priznao je vratar Antonio Orlović. A nismo bili ni kompletni. Štimac, nama jako važan, ima problema s ligamentima, obavijesto je vratar.
Bilo je puno šansi s obje strane.
Fantastičan gol za Ponikve postigao je Danijel Kahlina.
Golman gostiju Petar Jelavić koji je u srpnju navršio 20 godina i koji se nedavno proslavio u Kup susretu sa Slavenn Belupom - obranivši jedanaesterac Izraelcu Gordani - u nekoliko je navrata izvrsno intervenirao.
-Trebali smo izdržati i ne primiti gol u sudačkom vremenu, jadao se Jelavić.