Paraćev memorijal: Dubrava u finalu sa 11 m u 89. minuti. Međimurje od 71. s deset igrača. Izvrsni Tolić i Kluk. Cvitanović: Glave su nam bile čvrste. Kristić: Nismo zaslužili pobjedu. Izgubili smo zbog gluposti našeg igrača

DUBRAVA TK - MEĐIMURJE 2:1 (0:1)

ZAGREB - Igralište Dubrave s umjetnom travom. Gledalaca: 50. Glavni sudac: Krizmanić. Pomoćni suci: Jelčić i G. Jović.

Strijelci: 0:1 - Brcković (3), 1:1 - Tolić (84), 2:1 - Mudražija (89) 11 m.

DUBRAVA TK: Mustapić, Kelemen, Kluk, Ljubanović (od 60. Čečura), Čolić (od 88. Adžić), El Saleh, Tolić, Turkalj (od 46. Slatina), Glasnović (od 83. Rodić), Hodak (od 60. Prenkpalaj). Trener I. Cvitanović.

MEĐIMURJE: Goleši, Pejić, Novoselec, Pušić, Brcković, Zanjko, Fadić, Hranilović, Trijak, Munivara, Marcijuš (Tkalčić, Jakšić, Ptiček) Trener Kristić.

Izravni crveni karton Pajić (71) zbog grubog starta.

Prvi finalist Paraćevog turnira je Dubrava TK poslije teške pobjede nad drugoligašem Međimurjem. Pobjedonosni gol Dubrava je postigla s bijele točke u 89. minuti, a Međimurje je od 71. igralo s deset igrača jer je izravno isključen Pajić zbog grubog prekršaja.
-Namjerno si me udario, vikao je Slatina.
Trener Međimurja Matija Kristić je kritizirao takav ispad svog igrača:
-Izgubili smo zbog Pajićeve gluposti. Do tog trenutka vodili smo 1:0 i nije bilo potrebe ulaziti u riskantne poteze daleko od gola.
Trener nije bio zadovoljan ni pristupom Međimuraca u drugom poluvremenu.
-Neki su igrali svoje privatne utakmice. Nismo zaslužili pobjedu.
Utakmica je počela sjajnim pogotkom Brckovića već u 3. minuti. To je u neku ruku presjeklo Dubravu koja se dizala, ali ne toliko da bi izjednačila još u prvom dijelu.
Ipak trener Sesveta Dino Babić koji će s Međimurjem igrati u četvrtom prvenstvenom kolu, pohvalio je domaće već na poluvremenu:
-Dubrara igra jako dobro.
Unatoč silini s kojom je Dubrava krenula u nastavak Međimurje se teško povijalo i bilo je opasno iz protunapada. Poslije isključenja Pajića Dubrava je krenula s još većim pritiskom.
-Nismo gubili glavu, sve je išlo po dogovoru, otkrio je trener Igor Cvitanović.
Trenera smo potom pitali za komentar naše ocjene da su Tolić i Kluk bili najbolji.
-Pa Tolić je pojačnje, to smo znali i odlično se uključio s dečkima.
Ali Kluk je igrao stopera, to nije njegovo mjesto?
-Kluk nije nov na toj poziciji, posebice s obzirom da nisu mogli igrati Čopec i Glavaš, rekao je Cvitanović.
Termini su definitivno promijenjeni i posljednji dan memorijala bit će subota. Počet će u 10 sati utakmicom za sedmo mjesto. U 17,30 igrat će se finale.
Zelina je pobijedila Zagorec sa 2:1 i igrat će za peto mjesto. Zagorec je u A skupini zadnji sa sva tri poraza.