U pobjedi nad Grčkom sjajni su bili pojedinci: golman Posavec, član Palerma na posudbi u Hajduku, dečko iz srca Hrvatskog Zagorja, bio je junak dvoboja. Izvrsno je odigrao Šunjić, a perfektan gol zabio je Brekalo

U21 HRVATSKA - GRČKA    2:0  (1:0)

PULA - Stadion Aldo Drosina. Gledalaca: 4.563. Glavni sudac: Sanchez (Španjolska) 7. Pomoćni suci: Cabanero i Gallego (Španjolska). Četvrti sudac: Prieto Iglesias (Španjolska).

Strijelci: 1:0 - Pasalidis autogol (40), 2:0 - Brekalo (90+4).

HRVATSKA: Posavec 8, Uremović 7, Ćaleta-Car 7, Benković 7, Sosa 7, Šunjić 7,5, Ivanušec 7, Vlašić 7, Halilović 7,5 (od 78. Fiolić -), Brekalo 7,5 (od 90+4 M. Babić -), Jakoliš 7. Izbornik Gračan 7.

GRČKA: Kotsaris 6,5, Saliakas 6, Pasalidis 6, Nikolaou 6, Kiriakopulos 6, Galanopoulos 6,5, Karahalios 6, Androutsos 6 (od 64. Katigiovannis -), Lamprou 6, Limnios 6,5, Vergos 5,5 (od 64. Kotsopoulos -). Izbornik Nikopolidis 6.

Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Posavec (Hrvatska).
Isključen Nikolaou (65) zbog drugog žutog kartona.

Josip Posavec, vratar, bio je junak najvažnije pobjede nad Grčkom u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Posavec, 22,5 godine star, podrijetlom iz srca Hrvatskog Zagorja, iz Zajezde, mjesta između Zlatara, Ivanca i Novog Marofa, član je talijanskog Palerma, na posudbi u Hajduku, iza kojega je 20 utakmica u Seriji A. Karijeru je počeo u zaprešićkom Interu i tamo je privukao pažnju Talijana sa Sicilije.
Uobičajeno je da golmani ne budu igrači dvoboja osobito ako je rezultat 2:0, jer to može navesti na pomisao da je momčad igrala loše, da su pogoci pali slučajno, a vratar i sreća donijeli konačni skor. U ovoj utakmici nije bilo tako. Pobjedu su donijeli pojedinci, a ne neka briljantna i besprijekorna igra kolektiva, no i takav sadržaj je veliko postignuće.
U prvih 20 minuta Grčka je imala dvije idealne šanse koje je spriječio Posavec. Pogodili su Grci i vratnicu. I u drugom poluvremenu u 56. minuti Posavec je u jednoj situaciji izveo čudo. Osim toga od 65. minute gosti su ostali bez isključenog igrača.
Grci nisu pojedinačno tako dobri kao naši, ali su podjednaki i sustavni i to je razlog da u skupini imaju jednako pobjeda kao i Hrvatska. Presudila je, dakle, pojedinačna kvaliteta naših, na ključnim pozicijama: Posavec na vratima, Šunjić na zadnjem veznom, Halilović dok je igrao i fenomenalan pogodak Brekala u četvrtoj minuti poslije osnovnog vremena, kada je u biti utakmica već bila riješena.