Otvoren Euro 2016. Francuska tijesno svladala Rumunjsku. Marseljeza puna krvi, klanja,, izdaje i osvete ohladila teroriste!

FRANCUSKA – RUMUNJSKA 2:1 (0:0)

PARIZ – Stadion Stade de France. Gledatelja: 72.000. Glavni sudac: Kassai (Mađarska) 7. Pomoćni suci: Ring i Toth (oba Mađarska), Četvrti sudac: Kuipers (Nizozemska)

Strijelci: 1:0 – Giorud (57), 1:1 – B. Stancu (65, 11 m), 2:1 – Payet (89).

FRANCUSKA: Lloris 7, Sagna 7, Rami 7, Koscielny 7, Evra 7, Pogba 7 (od 77. Martrial -), Kante 6,5, Matuidi 7, Griezemann 6 (od 71. Ciphci -), Giorud 7, Payet 8 (od 90+3 Sissok -). Izbornik Deschamps 7.

RUMUNJSKA: Tatarusanu 6, Sapunaru 6,5, Chiricshes 6,5, Grigore 6, Rat 6, Hoban 6,5, Pintilii 6, Popa 6 (od 82. Torje -), Stanciu 7 (od 71. Chipchiu -), B. Stancu 7,5, Andone 6 (od 61. Alibek -). Izbornik Iordanescu 6.

Ocjena utakmice: 7,5.

Igrač dvoboja: Payer (Francuska)

Tri sata prije utakmice psi specijalizirani za eksplozive pročešljali su stadion, a na 15 minuta svoje prostorije morali su napustiti i predstavnici "sedme sile". Ali sve je bilo čisto. Kad su otpjevane himne sigurnost je u prenesenom smislu još više porasla. Prvo su Rumunji svečanom pjesmom gromko poručili "Probudi se Rumunjsko", a onda su Francuzi otpjevali Marseljezu, koja se lako pjeva, ali su riječi "teške": rat, krv, klanje, izdaja, osveta...Dovoljno da se potencijalnim teroristima sledi krv u žilama.

Prva eksplozija na Stade Franceu dogodila se u 58. minuti, ali to nije bilo od bombe, nego uzvika oduševljenja francuskih navijača zbog vodećeg pogotka Gioruda. Ugođaj je bio fantastičan Ali Rumunji nisu bili ni sporedni ni podređeni, nego ravnopravni. Grigore i B. Stancu nisu zabili mrtve šanse. Kazneni udarac iz kojeg su žuti s Karpata izjednačili ispravno je dosuđen.

A onda je stadion eksplodirao po drugi put. Dinitri Payet je strahovitim udarcem s 20 m pod prečku donio 2:1 pobjedu Francuskoj. Payet (29) je igrač West Hama kojega trenira naš Slaven Bilić. Drugo poluvrijeme ove utakmice bilo je izvanredno.