Nacional poveo 2:1 u finalnoj seriji nakon čvrste i nervozne utakmice, junak Perić: Idemo u Split po naslov!

NACIONAL – SPLIT TOMMY 4:1 (1:0)

ZAGREB – Fusio Futsal Centar. Gledatelja: 400. Suci: Babić (Split, sudac), Jelić (Ribić Breg, 2. sudac), Topić (Solin, 3. sudac).

Strijelci: 1:0 Perić (15), 2:0 Matošević (31), 2:1 Genario (34), 3:1 Perić (37), 4:1 Luketin (40).

NACIONAL: Luketin, Čujec, Novak, Grbeša, Osredkar, Pavlić, Matošević, Banek, Korab Morina, Koturović, Perić, Surudžić, Vuzem. Trener Kujtim Morina.

SPLIT TOMMY: Stojkić, Neto, Jelovčić, Bajrušović, Genario, Davi, Pavić, Suton, Perišić. Trener Perica.

Igrač utakmice: Luka Perić (Nacional) .

Odigrana je i treća utakmica finalne serije između Nacionala i Split Tommyja. U prvoj utakmici u Zagrebu pobijedio je Split, dok su u uzvratu bolji bili igrači Nacionala, pa se u treću utakmicu ušlo s 1:1 u seriji.

Treća utakmica, u Fusio Futsal Centru u Zagrebu, bila je puno tvrđa od prethodne dvije. Obje ekipe bile su oprezne i odlično igrale obranu. Prvi gol vidjeli smo tek u 15. minuti kad je Nacional uspio probiti blok Splita i povesti preko Perića. S tim rezultatom otišlo se i na poluvrijeme.

U drugom dijelu porasla je nervoza kod obje momčadi, pa je došlo i do manjeg okršaja. U glavnim ulogama bili su Neto i Korab Morina. Nije to ništa neuobičajeno kada znamo da je ulog vodstvo u seriji za naslov prvaka Hrvatske u futsalu. U 29. minuti Matošević je povisio na 2:0 i taman kad je izgledalo kao da je sve gotovo, u 34. minuti Genario je zabio za Split i učinio završnicu utakmice zanimljivijom. Tri minute nakon Genariovog gola, Perić vraća prednost Nacionala na dva gola svojim drugim pogotkom i tako potvrđuje epitet igrača utamice. Uz dva zabijena gola, Perić je asistirao i Matoševiću tako da dvojbe o njegovom doprinosu nema.

Nakon drugog Perićevog gola, Split Tommy odlučio se igrati s igračem više u polju, odnosno bez vratara. Takav rizik nije im se isplatio, pa im je nakon jedne obrane vratar Nacionala Luketin zabio i četvrti gol i tako zaključio pobjedu Nacionala.

Nacional je tako poveo i 2:1 u seriji i u Splitu u petak ima priliku okruniti se titulom prvaka Hrvatske. Trener Split Tommyja, Mladen Perica, čestitao je Nacionalu na pobjedi:

„Ne možemo ništa drugo reći, nego čestitati Nacionalu na pobjedi. Napravili smo tri kardinalne greške i primili tri pogotka. Nacional je odlično igrao obranu, a mi nismo imali snage i načina da ih probijemo. Nije još ništa gotovo, ali očito je da nešto ne valja.“

Igrač utakmice, Luka Perić, pohvalio je svoje suigrače:

„Zahvalio bih svojim suigračima i pohvalio njihovu igru. Stvarno smo vrhunski odigrali. Meni kao mladom igraču bilo je jako teško pucati penal u Splitu, ali odlučio sam da budem i znao sam da ću zabiti. Danas sam zabio dva pogotka, krenulo me. No, da nije mojih suigrača nikad to ne bih mogao. Idemo u Split po trofej. Pokazali smo da možemo i idemo po pehar.“

Njegov suigrač, Kristijan Čujec, kaže kako današnja utakmica nije bila prelijepa, ali da je važno bilo pobijediti:

„Okrenuli smo seriju. Nakon prve utakmice koju smo izgubili od Splita, napravili smo analizu svojih grešaka. Oni su igrali odlično, ali mi smo im poklonili tri gola. I u drugoj utakmici smo na momente izgubili koncentraciju. Ovo danas je bilo nešto sasvim drugo. Bila je to taktička utakmica. Nije možda bilo posebno lijepo, ali najvažnije je bilo pobijediti. Ako mogu pobijediti, uvijek ću to htjeti. Ako se može pobijediti lijepom igrom, još bolje, ako ne, dobro je i ovako. Ne smijemo se sad opustiti. Nije ništa još gotovo. I oni mogu okrenuti seriju, tako da moramo biti maksimalno koncentrirani u Splitu.“