Jarun ima igru za vrh četvrte lige, pokazao je to u Odranskom Obrežu

Nogometaši Jaruna u 14. su kolu IV. NL Središte Zagreb na gostovanju pobijedili Dinamo iz Odranskog Obreža s 3:1.

Navratili smo na južne granice Zagreba kako bi provjerili kako igra prošlosezonski prvak Zagrebačke nogomente lige. Prije gostovanja kod Dinama ostvarili su četiri uzastopne pobjede i tako stigli do četvrtog mjesta na ljestvici, šest bodova manje od vodećih Ponikvi, dva od Gaja iz Mača i jedan od Gradića.
Da se računa samo prvo poluvrijeme, smatrali bi da gledamo dvoboj prosječnih četvrtoligaških momčadi.
Težak teren sigurno nije bio po volji gostima s Jaruna koji doma treniraju na finom, izglancanom  igralištu. No, početak obećavajući. Brzonogi Dario Sudec u samo nekoliko minuta prve trećine poluvremena imao je dvije odlične prigode, dvadesetak navijača gostiju već su vidjeli pogodak, ali 'Valbuena', kako su ga nazvali neki navijači Dinama, nije donio slavlje Jarunu.
I onda klasična nogometna priča. U 29. minuti jedan od rijetkih konkretnih napada domaćina, lopta ubačena s desne strane dolazi na sedam metara, na nju dolazi Denis Ganić i prsima (jer baš nije izgledalo da je glava) loptu šalje iza vratara Elmara Hadžića. I domaćini mogu žaliti za tim poluvremenom, jer je u 45. minuti Luka Brebrić pogodio iz blizine stativu.
A onda u drugom dijelu potpuni preokret. Jarun je tjelesno bolje pripremljena momčad, igrom su nas podsjetili na neke solidne trećeligaške momčadi, a to su dokazali i pogocima.
U 52. je jedan obrambeni igrač pokušao vratiti loptu svom golmanu, ali je bio prekratak, kao i u Grk Stafilidys u četvrtak kada su igrali Hrvatska i Grčka. Prije domaćeg golmana do lopte stiže Nenad Herceg i izjednačuje rezultat. Pet minuta kasnije, Sudecova treća sreća. Dobio je loptu s lijeve strane i ovog puta nije loše reagirao kao početkom prvog dijela – 2:1 za Jarun.
Nakon toga domaćini su počeli pritiskati, ali sterilnost je počela nervirati domaće navijače, kojima se pogotovo nije svidjelo dribljanje Stjepana Celičeka, tehnički najboljeg igrača Dinama, koji je pokazao i neke poteze koji više odgovaraju nadolazećoj sezoni malog nogometa.
Jarun je u 84. minuti dočekao prigodu da poveća vodstvo. Uspješan protunapad završio je Marko Tadić i navijači gostiju mogli su početi sa slavljem.
- Nismo ušli u utakmicu na način kako smo igrali posljednjih nekoliko utakmica, ali presudilo je naše zajedništvo – rekao nam je nakon utakmice trener Jaruna Danijel Lovrić, čija momčad se uoči posljednjeg jesenskog kola probila do trećeg mjesta.

Rezultati 14. kola: Slunj – Croatia 2:1, Dinamo (OO) – Jarun 1:3, Samobor – Mladost Petrinja 7:0, Zelina – Mladost Zabok 0:0, Karlovac 1919 – Gaj Mače 1:0, Savski Marof – Gradići 1:3, Ponikve – Stupnik 4:0, Polet – Sava Strmec igraju 12. studenog.
Poredak: Ponikve 34, Gradići 29, Jarun 28, Zelina 26, Gradići 26, Samobor 25, Slunj 21, Mladost (Z) 19, Karlovac 1919 18, Savski Marof 18, Sava Strmec 18 (-1), Dinamo (OO) 16, Croatia 12, Mladost 12, Polet 8 (-1), Stupnik 6.