Renato Jurčec (52) svojedobno istaknuti prvoligaški nogometaš, među ostalim Hajduka, Intera, Zagreba, Slaven Belupa i Cibalie, pa potom trener koji se specijalizirao za trećeligaške klubove, trenutačno vodi petoligaša Trešnjevku. I to je prvoligaš, ali negdašnji. Trešnjevkina tradicija traje od 1926. godine, a od 1963. do 1966. bila je član prve jugoslavenske lige. U sezoni 1963./64. igrala je u Kupu velesajamskih gradova.
Jurčec je trener Trešnjevke od 17. rujna. Na početku ove sezone trenirao je Špansko, ali otišao s obzirom na poznate događaje oko organizacije kluba. U prošloj sezoni preuzeo je Špansko u završnici prvenstva i spasio ga od ispadanja. Prije togo Kustošiju je uveo iz četvrte u treću pa u drugu ligu. Bistru je uveo iz četvrte u treću ligu. Uz ostale klubove trenirao je i Zagorec.
Trešnjevku je preuzeo poslije trećeg kola kada je bila na devetom mjestu. Sada, poslije osmog kola, je druga s bodom manje od vodeće Brezovice i s pet pobjeda u nizu.
U Grabi kao da pušu neki novi vjetrovi?
-Događa se nešto lijepo. Klub se uzdiže u svakom pogledu i ambicije značajno rastu, podvlači Jurčec.
Pa i vrijeme je da se Trešnjevka, klub s toliko bogatom tradicijom, pomakne prema gore?
-Ja sam spreman. Ako sam mogao Kustošiju iz četvrte dovesti do druge lige, ako sam Bistru mogao iz četvrte u treću, ako sam Špansko izvukao iz gotovo bezizlazne situacije, vjerujem da mogu i Trešnjevku uvesti u treću ligu.
Pretpostavljamo kako mislite da će Vas u tom naumu klub svesrdno pratiti?
-Bez toga ne bi bilo realizacije tog zamašnog cilja. Do treće lige treba osvojiti petu, pa četvrtu...Zadaća nije lagana, svjestan je trener.
Kako gledate na ove kombinacije s podjelom treće lige na pet skupina? Imate iskustva.
-Zapadna skupina Treće HNL, ovakva kakva je sada, sjajno je rješenje. Tu se trener osjeća kao pravi trener. Trenira se ili igra, praktički svaki dan. U određenom smislu se i putuje što nije nevažno za ukupnu atmosferu natjecanja. To je nekoliko sati druženja, zajednički objed na putu. Riječko-istarski igrači pojavljuju se u zagrebačkom izlogu, što nije nevažno za igračke karijere. Bez obzira što se u Gradu Zagrebi i zagrebačkoj županiji igra najbolji nogomet, ipak za igrače nije isto, otići primjerice igrati iz Zagreba u Poreč, ili iz Maksimira u Bistru. Tramvaj liga je samo prividno dobro rješenje, ističe Jurčec.