HEP - Najniže cijene električne energije za kućanstva! Korisničke aplikacije i druge pogodnosti.

Dinamu pripale "zimske radosti" s Međimurjem: Hat-trick Bernarda Karrice u prvoj pobjedi pod Prelecom i prvoj nakon osam utakmica. Čakovčani su tri mjeseca bez plaća: Cilj nam je sada preživjeti!

Bernard Karrica (9) zabio je tri pogotka na utakmici s MeđimurjemBernard Karrica (9) zabio je tri pogotka na utakmici s Međimurjem

DINAMO II - MEĐIMURJE 5:2 (2:0)

STADION: Kranjčevićeva; GLEDATELJA:-. SUDAC: Mateo Erceg (Prisag) 6.5.

DINAMO II: Čavlina 7; Hrvoj 6.5, Jelenić 6.5, Šutalo 6.5; Kapitanović 6.5, Krizmanić 6.5 (78. Bošković -), Julardžija 7, Pejić 6.5 (62. Parger -); Vukotić 7.5 (90. Valinčić -), Janković 6.5; Karrica 8 (78. Kolundžić 6.5). Trener: Ivan Prelec 7.

MEĐIMURJE: Kirić 6; Čovo 5.5 (46. Palić 6), Hranilović 5.5 (57. Jukić 6), Glavina 6 (57. Lovrić -), Gogić 6 (57. Jakupak -); Mamić 6, Radošević 5.5; Marcijuš 6, Hajdinjak 5.5 (67. Hairlahović -), Brcković 6; Mijić 5.5. Trener: Goran Vincetić 6.

STRIJELCI: 1:0 Karrica (13.), 2:0 Karrica (22.), 3:0 Karrica (46.), 4:0 Radošević (52. - autogol), 4:1 Marcijuš (61.), 5:1 Julardžija (66.), 5:2 Palić (72.)

ŽUTI KARTONI: Čovo (45.), Krizmanić (77.)

IGRAČ UTAKMICE: Bernard Karrica (Dinamo)

Ivan Prelec je stigao do prve pobjede otkako je naslijedio Gocu Sedloskog na klupi B momčadi. Visoke i uvjerljive, da je teško prihvatiti činjenicu kako Modri nisu dobili još od zadnjeg rujanskog kola. Igralo se tada još u kratkim rukavima, a ove srijede, u zaostalom 13. kolu, pod „snježnim pokrivačem“ i sa crvenom loptom. I tu zadnju pobjedu je donio Bernard Karrica, čiji je zgoditak srušio susjede iz Dubrave, baš kao i ovu protiv Međimurja, u koju je ugradio prva tri gola!

Kako je Mamićev Dinamo u Rotterdamu, teško je bilo očekivati da će nekoga spustiti iz prve ekipe. Izbrojali smo šestoricu igrača sa B liste za Europu, ali je od punopravnih članova istrčao samo Josip Šutalo. Iako je mladoj momčadi trebala pobjeda kao suho zlato za bijeg iz crvene zone, dok je Međimurje tražilo pozitivan skor nakon dva uzastopna poraza.

Trener Dinama je u zadnje dvije utakmice nastupio u izmijenjenom sustavu i to je rezultiralo sa četiri osvojena boda, s time da im je u nedjelju izmakla pobjeda nad Kustošijom. S petoricom u fazi obrane, ali i sa trojicom isturanih u fazi napada, plus Julardžijom iza njih. Karrica je zaigrao sa devetkom i kao špica, a iza njega su stizali Niko Janković i osobito raspoloženi Milan Vukotić. Ukoliko su se Čakovčani došli nadigravati, definitivno su izabrali krivi dan. I ne samo zbog uvjeta, jer vrijedili su i za jedne i druge.

Najčešće na lijevom krilu, kao prirodnoj poziciji, mladi albanski reprezentativac pretvorio se u pravog golgetera. Prvi je puta svladao 12-esticu gostiju još u 14. minuti na dodavanje Vukotića, a upravo ga je i crnogorsko krilo osam minuta kasnije gurnulo u bijeg, koji će on završiti preciznim poentiranjem u malu mrežicu, za dva razlike nakon svega 22 minute.

Jednom poslije prvog gola, i jednom poslije ovoga drugoga, Međimurci su imali i dvije velike prilike koje su se stvorile iz gužve u šesnaestercu Modrih. Ali pokušaje bivšeg beka Denisa Glavine te Ivana Mamića, meaestralnim intervenicijama je zaustavio Nikola Čavlina, spriječivši tako Međimurce da ostanu u igri.

Drugo poluvrijeme nije ni krenulo, kada je Karaica zabio i treći, za samo 17 minuta igre u nastavku. Kapetan Hranilović je vraćao do svog vratara, ali kao da je zaboravio da je snijeg prekrio travnjak. Lopta je stala negdje na pola puta, taman da ju ukrade 19-godišnji Albanac za svoj treći pogodak na utakmici, ujedno i treći svoje momčadi.

Vincetić je u međuvremenu izmijenio cijelu obranu, ali svejedno je puštalo u tom zadnjem redu gostiju. Opet je Karrica povukao kontru s Vukelićem; koji lažnjakom lomi čuvara, i kada je pokušao proslijediti do Jankovića - naletjet će iz pozadine nesretni Radošević, te pospremiti u vlastitu mrežu za nedostižnih 4:0.

Međimurje je vjerojatno zaslužilo više od rezultata na semaforu Kranjčevićeve, pa su tako uspjeli smanjiti - i to efektno. Prvo je Čavlina skinuo Brckoviću, ali je onda Marcijuš volejem od grede probio Dinamova vrata.

Nakon akcije s Vukotićem, u 67. minuti, Edin Julardžija će pogotkom okruniti svoju partiju, a mogao je i Janković, međutim, nije pogodio s bijele točke u 84. minuti, iz penala koji je izboren prekršajem nad Kolundžićem. U međuvremenu je, i uz pomoć obrambenog bloka, tek smanjio Josip Palić.

Dinamo je pobijedio nakon osam prvenstvenih dvoboja, čime je uhvatio Inter i priključak sredini ljestvice. Donedavni aspirant za prvo mjesto iz Čakovca, zaredao je i treći poraz. U ligi gdje tri pobjede u seriji dižu u nebesa, a tri mjeseca, bez plaće, guraju u ponor.

- Lijepo smo krenuli, no, naš cilj postaje - preživjeti! požalio se nakon utakmice ionako razočarani trener gostiju Goran Vincetić, na ne baš blistavu klupsku situaciji izvan terena, kada smo pitali za ambicije.

Karrica: Bolje se osjećam na krilu, ali nije problem

S druge strane, junak utakmice, Bernard Karrica:

- Ovo možda nije moja najbolja utakmica, ali svakako je među boljima. Zabio sam, ipak, tri pogotka! Bila je teška utakmica, po ovome snježnom vremenu. Sretan sam, zbilja jesam, i zbog naša tri boda.

Zabio je tri, a nije igrao svoju poziciju.

- Za mene je bilo teže igrati ovu ulogu, centralnog napadača, jer to nije moja prirodna pozicija. Osjećam se puno bolje na lijevome krilu, iako mi ne predstavlja problem igrati i u špici – izjavio je junak utakmice, strijelac četiri prvenstvena pogotka ove sezone i zajedno sa Julardžijom, među 20 najboljih igrača juniorske Lige prvaka za prošlu sezonu.

U subotu, u sklopu 16. kola, Dinamo gostuje na Kantridi kod trenutačno trećeplasirane Opatije, dok će u posljednjem jesenskom kolu biti domaćin Croatiji iz Zmijavaca. Međimurje, pak, preskače Sesvete doma, pa ide u Solin.

VIDEO/FOTO Brodić, nekadašnji biser Dinamove škole, fantastično zabio u sudačkoj nadoknadi. Julardžija, današnji biser istoga sjaja, među 20 najboljih u Uefa Youth League, šmekerskim potezom donio vodstvo

OSTALI REZULTATI: OPATIJA - INTER 3:2