HEP - Najniže cijene električne energije za kućanstva! Korisničke aplikacije i druge pogodnosti.

Derbi Rudeš - Orijent na visokoj razini, pravednoga ishoda. Koljanin Orijent: "Ako budemo prvaci, znamo kako se pojačati da ne budemo prvoligaška kanata". Direktor Rudeša Čondrić nije želio dati izjavu jer je bio vruć!

RUDEŠ - ORIJENT 1919 2:2 (1:1)

ZAGREB - Stadion u Rudešu. Gledatelja: 200. Glavni sudac: Cestarić (Sisak) 7,5. Pomoćni suci: Kečkiš (Virovitica) i Geller (Zelina). Četvrti sudac: Kolarić (Strahoninec). Delegatkinja: Sandra Modrić (Split). Kontrolor suđenja: Gadžo (Bjelovar).

STRIJELCI: 0:1 - Zrilić (34), 1:1 - R. Ćosić (38), 2:1 - Latković (55), 2:2 - Črnko (62).

RUDEŠ: Mustapić 6, Brajković 7,5, R. Ćosić 7, Tepšić 7, Boršić 7 (od 71. Marković 6), Srbljinović 6, Borovac 6,5 (od 90+1 Pavlek -), Shatri 6,5 (od 62. Šarić 7), Šehić 6, Latković 7 (od 62. Majić 6), Sekulić 5,5. Trener Landeka 6.

ORIJENT 1919: Boglić 7, Švrljuga 7, Mulac 7, Tadejević 7, Macolić 6 (od 62. Travaglia 6,5), Putnik 6,5, Fatić 6,5, Hodža 7 (od 62. Mohorovičić 6,5), Zrilić 7 (od 83. Srzentić -), Črnko 8 (od 90+2 Gerc -), Fućak 6 (od 62. Matulja 6). Trener Flego 7.

Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Emanuel Črnko (Orijent 1919).

Tko voli Drugu HNL trebao je gledati utakmicu između Rudeša i Orijenta 1919. Bio je to nadasve zanimljiv i borben susret, pun preokreta, sjajnih udaraca, pogođenih vratnica i promašenih prigoda, naravno ne na razini Prve HNL, ali ako se već druga liga prenosi na HNTV, onda je ova utakmica zaslužila taj tretman više nego dvoboj drugih momčadi prvoligaša Osijeka i Dinama. Nema  razloga da se ta utakmica prenosi, a ova iz Rudeša ne. Već i zbog toga što će druge momčadi prvoligaša, koje se i tako u određenom smislu natječu izvan konkurencije, u idućoj natjecateljskoj godini biti trećeligaši, ako će uopće i htjeti igrati. Netko tko odlučuje o prijenosima, ili ne shvaća bit, ili ima neki drugi interes.
O zanimljivosti makar samo prvog poluvremena svjedočio je i legendarni Zorislav Srebrić, viši savjetnik u HNS-u, koji je po svom običaju u jednom terminu pogledao dvije utakmice. Ovu i drugo poluvrijeme one u Kustošiji između Jaruna i Dubrave TK. Srebrić je u prvom poluvremenu rudeškog dvoboja osobito istakao igru mladih igrača, zapravo prije svih 20-godišnjeg Filipa Zrilića, prednjeg veznog Orijenta na posudbi iz Rijeke koji je zabio vodeći gol, te se izborio za još dvije izvrsne šanse.
Ipak igrač utakmice bio je Orijentov Emanuel Črnko, 22-godišnjkak, rođen u Varaždinu koji je dodao za prvi gol i postigao drugi iz slobodnog udarca.
"Bio sam udaljen 23,24 metra", opisivao je svoj izvrstan pogodak Črnko. A to nije bilo jedino. Pogodio je i prečku.
Po imenima Rudeš je trebao dobiti, ali po igri nije. Neodlučeno je najpravednije. Da je bilo dosta nedorečenoga u igri Rudeša pokazuje ponašanje direktora Stipe Čondrića koji je poslije utakmice, na molbu za izjavu, odgovorio: "Previše sam vruć i ne bih komentirao." Jasno da to nije bilo zbog toga što je direktor bio zadovoljan razvojem događaja na terenu.
U Rudešu je potpuno zakazao srednji napadač Martin Sekulić koji je u 90. minuti promašio prigodu utakmice. Nije sasvim  jasno zbog čega je u veznoj liniji na klupi ostao Rene Šarić. Tek kad je on u 62. minuti uveden u igru napori Rudeša postali su konkretniji. Srbljinović ovaj put nije blistao.
"Bili smo u panici do samog kraja", priznao je Črnko najbolji igrač utakmice.
Točno je u finišu su Brajković i Šarić mljeli goste, ali uzalud kad nije bilo realizacije. Rekli smo o Sekuliću, a nije se istakao ni Šehić.
Kod Orijenta valja istaknuti trenera Edu Flegu koji još nije poznat u Zagrebu. Vidi se da je to novi rukopis. Momčad po imenima nije bolja od prošlosezonske, ali igra bolje.
Netko će možda izreći primjedbu i naglasiti: kakva druga liga, čemu to i spominjati, pa prvak Hrvatski dragovoljac, novi prvoligaš zasad predstavlja "kantu za napucavanje".
O tome je pitan Marinko Koljanin, dopredsjednik Orijenta.
Što ako kojim slučajem budete prvaci? Zar poslije svega predstavljati samo prvoligašku "kantu"? To se može reći i za ovaj Rudeš.
"Ne vjerujem da ćemo biti prvi, ali ako se to dogodi, mi znamo kako ćemo se pojačati", odgovorio je Koljanin.