HEP - Najniže cijene električne energije za kućanstva! Korisničke aplikacije i druge pogodnosti.

Jarun, pao je na Krimeji i omogućio Orijentu zasjesti na prvo mjesto. Izvrsno prvo i solidno drugo poluvrijeme. Jarun, primio je tri gola pogreškom vratara i trojice stopera. Dujmović: četiri pogotka u tri kola

ORIJENT 1919 - JARUN 3:2 (3:2)

RIJEKA - Stadion Krimeja. Gledatelja: 150. Glavni sudac: Burilo (Osijek) 7.5. Pomoćni suci: Grofelnik (Valpovo) i Vidak (Osijek). Četvrti sudac: Romić (Osijek). Delegatkinja: Lara Bulić (Sv. Katarina). Kontrolor suđenja: Ivanković (Split).

STRIJELCI: 1:0 - Fatić (18), 1:1 - Dujmović (20), 2:1 - Fatić (29), 2:2 - Dujmović (33), 3:2 - Tadejević (36).

ORIJENT 1919: Boglić 6,5, Švrljuga 7, Mulac 6,5, Tadejević 7, Travaglia 6,5, Fatić 8, Putnik 6,5, Hodža 6,5 (od 85.Srzentić -), Zrilić 6,5 (od 68. N. Mohorovičić 6), Črnko 7 (od 68. Matulja 6), Fućak 7 (od 90+1 Frigan -). Trener Flego 7.5.

JARUN: Spudić 5,5, Bošnjak 5,5, Karamatić 5,5, Večerić 5,5 (od 46. Groznica 6), Radić 6,5 (od 68. Mudražija 6), Ačkar 7, Dobrić 6,5, Kčira 6,5 (od 87. Brkić -), Jugović 7 (od 78. Adžić -), Bamba 6,5, Dujmović 8. Trener Leko 6.

Ocjena utakmice: 7,5.
Igrač dvoboja: Fatić (Orijent).

U izvrsnom prvom poluvremenu i solidnom drugom, Orijent 1919 pobijedio je Jarun i zasjeo na čelno mjesto. Prvo poluvrijeme u kojem je postignuto pet golova bilo je toliko dobro da zaslužuje ocjenu 8,5, ali je nastavak bio tek za čvrstu šesticu, bez ijednog pogotka. Čini se kako je trener gostiju Jerko Leko želio otupjeti napadačku agresiju Orijenta tako što je počeo s trojicom stopera (Bošnjak, Karamatić i Večerić), te brojnim defanzivnim veznim redom (Radić, Ačkar, Dobrić i Kčira), ali nije "zamislio" da mu potpuno zakaže upravo taj usko obrambeni sustav: golman Spudić, plus trojica stopera. To kako je Jarun primio tri gola teško će se ponoviti. Ipak, valja reći, Spudić je u 42. minuti obranio šut Črnka iz slobodnog udarca što Mustapić u Rudešu nedavno nije uspio. U nastavku Leko je odustao od početnog sustava.
Orijent igra neočekivano dobro, iako i on ima pogrešaka u rasporedu i čuvanju suparnika. Način na koji je Dujmović zabio dva gola je razlog da trener Flego sazove poseban sastanak. Kada je riječ o Dujmoviću to mu je već četvrti pogodak u tri prvenstvena kola. Filip Dujmović (20) promijenio je četi zagrebačka kluba: Rudeš, Lokomotivu, HAŠK i Maksimir i tko ga je ljetos doveo u Jarun stvarno je pogodio.