HEP - Najniže cijene električne energije za kućanstva! Korisničke aplikacije i druge pogodnosti.

U Varaždinu tri 11-erca: dva za pobjedu domaćih. Alghoul, Vajdovčić, Ibishi i Turanjanin nisu odigrali na razini koja bi Dubravu zadržala na prvom mjestu

VARAŽDIN - DUBRAVA TK   2:1 (1:1)

VARAŽDIN - Stadion Varteks. Gledatelja: 2.000. Glavni sudac: Pejin (Donji Miholjac) 6,5. Pomoćni suci: Novosel (Valpovo) i Keglević (Osijek). Četvrti sudac: Turčin (Trsteno). Delegat: Tadić Šutra (Otok). Kontrolor sudaca: Vukić (Rijeka).

STRIJELCI: 1:0 - Postonjski (4) 11 m, 1:1 - Alghoul (38) 11 m, 2:1 - Šego (65) 11 m.

VARAŽDIN: Sentić 7, Kolarić 7,5, Karabatić 7, Senić 7, Mekić 6 (od 59. Pellumbi 6), Grgec 6,5 (od 59. Lusavec 6), Postonjski 7, Teklić 6,5, Herrera 7 (od 70. Domjanić 6), Vuk 7 (od 50. Igrec -, od 68. Belcar -), Šego 7. Trener Kovačević 7.

DUBRAVA TK: Ilinčić 6,5, Maglica 7, Korca 6,5, T. Ljubanović 6,5, Domić 6 (od 9+1 Marton -), Turanjanin 6 (od 68. B. Petrović -), Alghoul 6 (od 87. Prpić Bosanac -), Petriško 6 (od 46. I. Ljubanović 6), Vajdovčić 6, Kapitanović 6 (od 68. Ninčević -), Ibishi 6. Trener Šušnić 6.

Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Kolarić (Varaždin).

Nadanja da bi Dubrava TK mogla biti iznenađenje do samog kraja, nisu se ostvarila. Varaždin je zasluženo pobijedio, pogocima iz kaznenih udaraca, a i Dubrava je svoj jedini gol zabila s bijele točke. Varaždin nije utakmicu dobio jednostavno ni lagano. Najveću šansu dvoboja propustio je gostujući napadač Dino Kapitanović u 46. minuti, kod rezultata 1:1, i poslije toga teško se moglo očekivati kako će razvoj događaja ponoviti takvu situaciju. Da su Alghoul, Vajdovčić i Turanjanin igrali kao na prethodnim utakmicama i osobito, kao Ibishi u Zmijavcima, bila bi druga priča. Njihova današnja predstava nije bila na razini prvog mjesta. Jedino je Frane Maglica odigrao na visokoj razini, ali je skrivio dva jedanaesterca i to umanjuje ukupni dojam o njemu. Dubrava bila je iznenađena jakim visokim presingom domaćina na početku utakmice, ali to nije dugo trajalo. Kad je poslije 20. minute Dubrava primijenila sličan način igre - visok pritisak - Varaždin se jedva obranio da ne primi više od jednog gola. Najbolji igrač utakmice bio je desni bek Varaždina Matija Kolarić koji je u 63. minuti pogodio prečku.