Sesvete pobijedile Dinamo II, teško izboreni bodovi nade, utakmicu prelomio gol kapetana Muića u zadnjoj sekundi prvog poluvremena

Martinez postiže gol za 3:0Martinez postiže gol za 3:0

SESVETE-DINAMO II 4:0 (2:0)

SESVETE - Stadion Sesvete. Gledatelja: 105. Glavni sudac: Slišković (Zagreb)  Pomoćni suci: Fajfarić  i Hantak (Varaždin). Četvrti sudac: Cestarić (Sisak). Delegat: Raković (Zagreb). Kontrolor sudaca: Gadžo (Bjelovar).

STRIJELCI: 1:0 - Mijatović (8), 2:0 - Muić (45), 3:0 - Martinez 65, 4:0 - Vujanić 78.

SESVETE:Krkalić, Baltić, Gafaiti, Mijatović (od 81 Mihaljević), Zdunić (od 59 Barišić), Fintić (od 76 Vujanić), Stojanović (od 59 Viduka), Muić, Martinez (od 81 Pavlović), Oreč.

Trener: Kristijan Polovanec

DINAMO II: Čavlina, Hrvoj (od 46 Kanižaj), Brekalo (od 68 Mane Almuayyad Ali), Gyamafi, Katinić, Soldo (od 46 Vukotić), Mamić, Sučić, Barišić (od 68 Lukanić), Ćuže, Rukavina (od 78 Palić)

Trener: Damir Krznar

Sesvete su konačno pokazale snagu svoje momčadi, pobijedile su Dinamo II 4:0, rezultat sugerira da su bodovi nade u spas lako osvojeni, ali na terenu su iskrvarili da bi došli do visoke pobjede. Od samog početnog zvižduka suca Sliškovića domaći su krenuli žestoko prema golu Čavline. Mladići Damira Krznara dobro su se postavili i odlično parirali. Presjekao ih je gol Mijatovića koji je potegnuo s dvadesetak metara u same lijeve rašlje, Čavlina je bio nemoćan, erupcija oduševljenja prolomila se stadionom u Sesvetama.

Dinamovi klince nije obeshrabrilo rano vodstvo, domaćini su nastojali domoći se drugog gola, ali osjetilo se da ih koči pomisao na primitak gola. Borba se rasplamsala i u posljednjoj minuti prvog poluvremena dosuđen je korner za Sesvete, lopta je ubačena u peterac, odbila se do kapetana Muića koji je posprema u mrežu mladog Čavline. Slišković je pokazao na centar, a potom je igrače poslao na odmor. Krznarovi pomoćnici i ostali iz stručnog stožera s vidljivim izrazom ljutnje projurili su put svlačionice.

U drugom poluvremenu razvila se borba, a lopta je početnih desetak minuta najvećim dijelom zadržavala se oko centra i pred golom domaćina, Sesvećani su nakon toga u početku sramežljivo pokazivali ambiciju ugroziti suparnički gol, vjerojatno razmišljajući kako zadržati kapitaliziranu prednost, a kako je vrijeme protjecalo okuražili su se i sve češće se nalazili u šesnaestercu gostiju. Uzdah olakšanja u 65' donio je gol Martineza. Strijelca trećeg gola Martineza koji je poput šila ulazio prema šesnaestercu Dinama II zaustavlja prekršajem Sučić u 74' na rubu kaznenog prostora, za što je dobio crveni karton. Brojčana prednost je donijela domaćinima i prevlast na terenu. Lazu Vujanića izvanrednog veznog igrača Polovanec uvodi u igru zamijenivši Fintića koji se dobrano potrošio. Vujanić odmah dobiva priliku oprobati se iz slobodnog udarca s nekih dvadesetak metara, potegnuo je snažno, lopta je okrznula nekoga u živom zidu i završava u mreži. Vujanić raskoš svoga nogometnog umijeća još jednom pokazuje idealno uposlivši Barišića na drugoj stativi kojem nije bilo teško pospremiti loptu u gol, veselje je prekinuo sudac označivši zaleđe.

Sesvete su izborile važnu pobjedu, upisale su važna tri boda i ostaje im grčevita borba za ostanak u ligi, raspored im nije naklonjen, preostaje im sraz s vodećim Varaždinom, Rudešom, Jarunom, Opatijom, Croatiom Zmijavci i Solinom. U ovakvom teškom rasporedu samo pristupom prezentiranim danas mogu osigurati drugoligaški status.