Podršku trenera Leke, Mamić vratio jedinim golom na utakmici i tri boda za Jarun. Ubani završio na hitnoj! Florucz Raul nije zabio, ali je isključen u sučevoj nadoknadi.

DUBRAVA TK - JARUN  0:1 (0:1)

ZAGREB - Stadion u Kustošiji. Gledatelja: 200. Glavni sudac: Slišković (Zagreb). Pomoćni suci JVarivoda i Podrug (obojica Zagreb). Četvrti sudac: Dadić (Zagreb). Delegat: Šarčević (Zagreb). Kontrolor sudaca: Čaljkušić (Split).

STRIJELCI: 1:0 - Mamić (5),

DUBRAVA TK: Debijađi, Radić (od 88 Petriško), Čoko,  Ljubanović T., Palić, Ljubanović I., Vajdovčić (od 81 Hoić), Žabec (od 66 Kuliš) Ikenna, Agba (od 81 Marton), Turanjanin (od 88 Ivanović)

Trener: Damir Milinović

JARUN: Spudić, Mamić (od 46 Međimorec), Žilinski, Dajčer, Karamatić, Florucz, Abramović (od 65 Lazar), Fintić (od 73 Jurčec ozlijeda, od 86 Bamaba), Ubani (od 46 Bilobrk), Dobrić, Burić.

Trener: Jerko Leko

Nogomet je strast, nogomet su emocije, nogomet je nadmetanje, nogomet je podmetanje...i mogli bi tako još. Sve ovo danas smo vidjeli na stadionu u Kustošiji u srazu Dubrave TK koja je bila domaćin Jarunu, sraz dvije momčadi s različitim ulaskom u prvenstvo, Dubrava TK na čelu tablice s Rudešom, Jarun na začelju s BSK-om. Domaćini su u proteklom kolu deklasirali Solin 4:1, a Jarun nakon vodstva 2:0 propustio pobjedu s Orijentom, autogol je postigao mladi Matej Mamić čemu je kumovao i nespretni Matasović vratar na posudbi iz Lokomotive. Jerko Leko je nakon prošle utakmice tješio Mamića, ukazao mu povjerenje, Matasovića koji je primio devet golova zamijenio s iskusnim Spudićem. Spudić je obrani Jaruna donio mirnoću i sigurnost, Mamić je u petoj minuti iz solo akcije postigao gol, gol koji se na kraju pokazalo bio pobjednički, dosta zasluga za to snosi i Debijađi lošom reakcijom.

Jarun je nakon ranog vodstva bio bolja momčad s inicijativom i posjedom, Matija Fintić koji je startao od početka posluživao je prema napadu, ali realizacija je izostala. U obrani nam se svidio mladi Žilinski na lijevoj strani, dobar je bio i protiv Orijenta, Ubani i Florucz u napadu stvarali su prilike i umjesto da se na odmor ode s osjetnom prednosti gostiju otišlo se žestokim protestima domaćina nakon što je Ikena grubim prekršajem Ubanija sredio da su jezivi jauci napadača Jaruna odjekivali Kustošijom. Slišković je odmah pokazao Ikeni žuti karton, a nakon podužeg ukazivanja pomoći napadaču Jaruna na terenu i njegovim iznošenjem na nosilima promijenio odluku o boji kartona, iz žutog u crveni. Slišković je dočekan na izlasku s terena sa žestokim prigovorima, nogometna strast, emocija, pritisak sve smo vidjeli u tih nekoliko trenutaka. Ubani je kolima hitne otpremljen u bolnicu, o kakvoj se ozljedi radi do kraja utakmice nismo doznali. U nastavku Dubrava TK s deset igrača u polju bolje izgleda nego dok je bila kompletna, a na igračima Jaruna se vidi da su pod dojmom suigračeve ozljede.

Žabeca trener Milinović mijenja s Kulišom u 66. minuti, dečko je nešto probao, vidi se potencijal, ali danas momčad s Klake nije bila u raspoloženju učiniti podvig. Jarun je kontrolirao utakmicu, ali sreća ga nije htjela. Leko umjesto Fintića koji još nije spreman za 90 minuta mijenja Jurčecom u 73, ovaj unosi novu dozu agresije, ali doživljava klasični nokaut u 86. Radić snažno ispucava i pogađa ga u lice, zamijenio ga je Bamba. Igrala se treća od četiri minute sučeve nadoknade vremena, Florucz je promiješao obranu ljubičastih, od mogućnosti da šutira i pokuša svladati Debijađija po drugi puta on se odlučio poslužiti Bilobrka u još boljoj situaciji, ovaj to nije do kraja očekivao i najbolja prilika iz drugog dijela odlazi u nepovrat, ali je sijevnula brza kontra Dubrave i Florucz ne preostaje nego prekršajem zaustaviti ju. Slišković mu pokazuje drugi žuti karton, a potom i crveni kojim ga šalje u svlačionicu, čim je ovaj napustio teren odsviran je kraj.

Počeli smo sa svime što nogomet prati, sve se na kraju to potvrđuje, tko zna koliko će duga noć biti u Dubravi, nezadovoljstvo porazom je ogromno, tko će ceh platiti vidjet ćemo. Iskustvo govori očekujmo vijesti! Prije utakmice netko će onako da čujemo za jednog igrača reći kako je to onaj čiji otac bi platio da igra, a na kraju slučajno čujemo istog oca kako govori da su mu sinu u klubu za koji je igrao ostali dužni tri tisuće kuna i da su dali klub na arbitražu. Da ne poznamo nogomet i "folklor" sudionika oko njega začudili bi se, ovako još jedno podmetanje, čovjek koji bi platio da mu sin igra tužio klub dužnika za tri tisuće kuna.