Fran Petković nstavlja golgeterski niz, potvrđuje se kao perspektivan centarfor kojeg su svi na Trnju hvalili.

TRNJE - MAKSIMIR 1:2 (1:0)

ZAGREB - Igralište Trnje. Gledatelja: 150. Glavni sudac: Jerbić(Vel. Gorica). Pomoćni suci: Aščićć (Vel.Gorica) i Mrkoci (Mraclin). Četvrti sudac: Marinčević (Vel. Gorica. Delegat: Lukić(Sesvete).
STRIJELCI: 1:0 - Šalić (22), 1:1 - Petković (47), 1:2 - Abramović (81)

TRNJE: Savatović, Brkić, Štimac (od 57 Lipovac), Marić, Lebar (od 67 Čolić), Ceraj, Šalić (od 84 Beloša), Ribić, Alghoul, Cahani (od 57 Bužanić), Povoljnjak (od 67 Fernandes Dos Passos)
Trener Pranjić.
MAKSIMIR: MIKULIĆ, LJUBOJA, Starčić, Kondres, Gašparac, Soldić (od 80 Mraković), Petković (od 90+2 Husnjak), Franceković, Glavinić, Rosandić (od 64 Abramović), Krznar.
Trener: Santrač

Derbi kola između domaćina Trnja i gostujućeg Maksimira uvijek obiluje kvalitetnim nogomet s dosta golova, današnjem jedino je nedostajao visok rezultat, pobijedio je Maksimir 2:1. Svakoj momčadi je pripalo po jedno poluvrijeme, prvo Trnju koje je propustilo odvesti utakmicu na svoju stranu ali je završilo s minimalnom prednošću golom iz slobodnog udarca Šalića. Trnje je imalo najmanje dvije prilike koje nisu rezultirale golovima samo zbog šeprtljavosti. Maksimir je u prvom dijelu igrao na kontru, napravili su ih nekoliko, ali bez kvalitetne završnice.
Drugo poluvrijeme nije moglo početi bolje za goste s Oboja, mlađahni Petković već u drugoj minuti nastavka poravnao je. Fran Petković je u Maksimir stigao na posudbu iz Lokomotive, robustan je beskompromisan centarfor kakvog rijetko viđamo na našim nogometnim terenima. Jerko Leko ga nije vidio u viziji momčadi Jaruna, a nam se čini da bi u tandemu s Raulom bio izuzetna dobitna napadačka formula. O Petkoviću se nakon utakmice dosta na Trnju pričalo, Danijel Pranjić zavapio je: "Da mi je takav napadač u momčadi, ne bismo propustili iskoristiti to što nam se Maksimir ponudio u prvom poluvremenu". Petković zaista djeluje moćno na terenu, tehnički je izvrsno potkovan, osjeća se njegova "glad za loptom" zbog čega beskompromisno ulazi u duele da je se domogne i dođe u priliku za šut. Petković je u pripremnim utakmicama za Maksimir postigao devet golova, a u dva prvenstvena kola na kontu ima 3, dva iz prošle utakmice s Bistrom i današnji Trnju.
Trnje je gol Petkovića presjekao, djelovali su kao da se nisu iz svlačionice vratili na teren, što je dalo krila gostima koji su pojačali agresiju. Ulaskom Abramovića igra Maksimira dobila je dimenziju više. Abramović je upravo bio strijelac pobjedničkog gola, kada je ostavljen na lijevoj strani, primio neometano loptu i preciznim šutom svladao mladog Savatovića. Jalovost napadača Trnja potvrdio je pod kraj utakmice Cahani koji je iz idealne pozicije šutirao pored gola.
- Idem sada na ručak s momčadi, čestitat ću im jer smo ovom pobjedom i matematički osigurali ostanak u ligi, vidno zadovoljan rekao je predsjednik Maksimira Maslač i dodao,
- Imamo mladu momčad igramo lijep nogomet i to je ono što je najbitnije.
Danijel Pranjić smireno i kratko je prokomentirao:
- Šteta što nismo iskoristili to što nam se Maksimir u prvom poluvremenu "ponudio" nismo to iskoristili, a onda neobjašnjiv pad u drugom dijelu rezultirao je gubitkom bodova. Imali smo priliku ući u pobjednički niz. Sada nam je zadaća da momčad pripremimo za sljedeću utakmicu.