Lokomotivi finale Kupa i šesta službena ovosezonska pobjeda za redom. U prvom dijelu Slaven Belupo odličan, a Lokomotiva slaba zbog loše izabranog veznog reda. Kada su ušli Tolić, Sammir i Jakić sve se okrenulo. Tolić izvrstan.

SLAVEN BELUPO - LOKOMOTIVA 1:3 (1:0)

KOPRIVNICA - Gradski stadion "Ivan Kušek Apaš". Igrano bez publike. Glavni sudac: Bebek (Rijeka) 7. Pomoćni suci: Pataki (Đakovo) i Đurak (Stupno). Četvrti sudac: Vidulin (Kanfanar). Delegat: Glavina (Prelog). Glavni VAR: Zebec (Cestica). Pomoćni VAR: Petrović (Valpovo). Kontrolor suđenja: Marić (Daruvar).

Strijelci: 1:0 - Goda (6), 1:1 - Cokaj (67), 1:2 - Tolić (79), 1:3 - Uzuni (90+5)

SLAVEN BELUPO: Filipović 6, Soldo 6, Paracki 6, Mikulić 6, Bačelić - Grgić 6, Bogojević 7, Lulić 6 (od 90. Šego -), Glavčić 6 (od 72. Brković -), Goda 7,5, Jeffren 6 (od 86. Lima -), Krstanović 6. Trener Stipić 6.

LOKOMOTIVA: Grbić 7, Karačić 7,5. Mersinaj 7, Kolinger 7, Marković 7, Petrak 6,5 (od 56. Jakić -7), Cokaj 7,5(od 90+7 Halilović -), Atiemwen 6 (od 66. Sammir 7), Kastrati 7, Uzuni 7, Tuci 6 (od 56. Tolić 7,5). Trener Tomić 6,5.

Ocjena utakmice: 7,5.
Igrač dvoboja: Tolić (Lokomotiva).

Lokomotiva se plasirala u finale Kupa u kojem će 1. kolovoza u Šibeniku igrati protiv pobjednika susreta Rijeka - Osijek. Kada je 3. ožujka u prvenstvenom dvoboju u Kranjčevićevoj Lokomotiva u svojoj četvrtoj uzastopnoj prvenstvenoj pobjedi srušila Slaven Belupo(3:0) gostijući trener Tomislav Stipić izjavio kako će polufinale Kupa s Lokomotivom u Koprivnici predstavljati utakmicu svih utakmica ove sezone. Vjerojatno nije mislio s kakvom će neobičnošću izgubiti. Njegovi igrači su prvo poluvrijeme odigrali odlično, Goda je postigao izvanredan gol i činilo se da je Slaven Belupo na pragu velikog trijumfa. Zbog čega je prvo poluvrijeme bilo takvo,reći ćemo poslije, jer prije svega valja spomenuti taj nesvagdašnji pogodak Gode u same rašlje. To se rijetko događa i zaslužuje veliko priznanje. Bruno Goda (22 godine) iz Županje, pet je sezona proveo u omladinskom pogonu Dinama i jednu u Hrvatskom dragovoljcu. Dinamo ga nije prepoznao kao perspektivnog, a možda će ga na kraju morati kupiti i dobro platiti.
Lokomotivin trener Goran Tomić je u prvom poluvremenu na teren izašao s jednom hrvatsko-albanskom kombinacijom (petorica su bila iz Albanije), što samo po sebi nije sporno, ali je pogriješio jer nije dao povjerenje svojim najboljim veznim igračima Toliću, Sammiru i Jakiću. Lokomotiva je prvo poluvrijeme izgubila zbog slabe igra svog veznog reda. Tolić, kad Uzuni igra slabije kao danas, predstavlja najboljeg igrača Lokomotive. Do 56. minute Tolić je iz nejasnih razloga sjedio na klupi. Već u 59. minuti čekala se provjera VAR-a je li bio 11-erac nad njim. U 79. je okrenuo rezultat. Možda Tolić još uvijek trpi zbog nesporazuma s direktorom Šikićem oko ugovora, kako je bilo u zimskoj pauzi, pa Tolić nije prošao pripreme, ali sada to nema smisla. Tomić je vrlo poslušan trener i on će prvo poslušati sugestiju Šikića.
Ali sve naše pretpostavke ruši ovaj Lokomotivin niz od šest službenih ovosezonskih pobjeda za redom.