HEP

Kustošija je pobijedila i Opatiju, te se toliko razgoropadila da predsjednik Babić izjavljuje: Još Dinamo II i borit ćemo se za vrh. Brodić, inače najbolji, pucao sa 11 m dva metra preko gola. Opatija bez Bogolina prvog čovjeka struke

KUSTOŠIJA - OPATIJA 2:1 (2:0)

ZAGREB - Stadion u Kustošiji. Igrano bez gledatelja. Glavni sudac: Plantosar (Darda) 7. Pomoćni suci: Janić (Ilok) i Grofelnik (Valpovo). Četvrti sudac: Turčin (Tuhelj). Delegat: Matetić (Vinkovci). Kontrolor suđenja: Havaić (Koprivnica).

Strijelci: 1:0 - Brodić (10), 2:0 - Vukelić (16), 2:1 - Pejnović (90+2).

KUSTOŠIJA: Klemenčić 6,5, Barada 7,5, Šušković Jakopac 7, Šimunić 7, Turković 6,5, Ivanković 7,5, Vukelić 7 (od 64. Havojić 6), Šlogar 7 (od 90+2 Regvar -), Matteoni 6,5 (od 76. Plantak -), Jurčec 6,5 (od 64. Ljubanović 6), Brodić 8 (od 76. Kelava -). Trener Landeka 7,5.

OPATIJA: Iveša 6, Pintarić 6 (od 46. Pejanović 7), Jukičić 6, Kurilić 6, Rudan 6, Furijan 6, Fumić 6 (od 46. Glavaš 6), Mohorovičić 6 (od 76. Matulja - ), Bogolin 6 (od 57. Januzović 5,5), Weitzer 6, Bjelanović 5,5 (od 84. Lazić -). Trener Milanović 6.

Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Brodić (Kustošija).

Ova druga liga je toliko izjednačena da je poslije pobjede nad Opatijom predsjednik Kustošije Vlado Babić mogao sasvim opravdano izjaviti: "Ako u sljedećem kolu 29. studenog u Kranjčevićovoj svladamo Dinamo II doći ćemo u prigodu boriti se za sam vrh ljestvice".
Kustošija je opet prvo poluvrijeme odigrala vrlo dobro, dapače 34 minute čak i odlično, ali je upravo u toj minuti prokockala šansu da bude 3:0 i potpuno odredi sudbinu gostiju. Brodić, do tog trenutka također izvanredan, pucao je s bijele točke dva metra iznad gola! Poslije tog promašaja Brodić je popustio i nije više bio tako istaknut.
Ovo je bila četvrta Kustošijina utakmica u nizu bez poraza s ukupno osam osvojenih bodova.
Opatija nije bila na razini svojih prethodnih igara u ovom prvenstvu u Zagrebu. Rezultati u Sesvetama, Rudešu i Sigetu u priličnoj su mjeri doprinijeli da bude pri samom vrhu ljestvice.

No, činjenica je da je u posljednje tri prvenstvene utakmice Opatija i općenito slabija. Osim u Kustošiji pobijeđena je u Čakovcu i jedva u samom finišu na domaćem terenu svladala je Dugopolje. Gol razlika je vrlo loša: 2:6. Danas u Zagreb Opatija je došla bez vodećih stručnih ljudi Zorana Bogolina i Tomislava Čizmarevića, te stopera Zgrablića i Bertoše. Posebno slabo igrao je Bjelanović, a nije se isticao ni Weitzer.
"Svi smo bili slabi, počev od mene prvog", rekao je napadač Baltazar Bogolin, inače trenerov sin.