Eurogol Alghoula. Dubravi TK prva pobjeda u Sesvetama nakon odličnog prvog poluvremena. Zašto je Dubrava TK nestala u drugom poluvremenu?

SESVETE - Stadion Sesvete". Gledatelja: 150. Glavni sudac: Burilo (Osijek) Pomoćni suci: Lončar (Čačinci) i Grofelnik (Valpovo). Četvrti sudac: Plantosar (Darda). . Delegatkinja: Kesak (Zabok). Kontrola suđenja: Krečak (Šibenik).

Strijelci: 1:0 - Juranović (5) 11m, 2:0 - Alghoul (27), 1:2 - Galić (67).

DUBRAVA TIM KABEL: Mustapić, Alghoul ( od 90+4 Džaferović), Juranović, Mladen (od 75 Cerovec), Mudražija, Boršić, Miličević, Srbljinović, Maglica, Koraca, Oliveria Cruz Trener: Krešimir Sunara

CIBALIA: Žitnjak, Zgrablić, Čuljak, Kelić, Galić (od 76 Salapić), Dejanović (od 69 Vincetić), Anočić, Žderić, Miljanić (od 69 Dogan), Baraban, Šarić Trener: Ivan Karaula

Crveni Karton:Oliveria Cruz 49' drugi žuti karton

Dubrava TK zabilježila je prvu prvenstvenu pobjedu u Sesvetama. Prvo poluvrijeme ljubičasti su odigrali savršeno, od prvog sučevog zvižduka atakirali su na gol Žitnjaka, a u petoj minuti imala je prednost koju joj donosi Juranović udarcem s bijele točke. Dubrava je cijelo vrijeme vršila pritisak kojem su odolijevali iskusni igrači Cibalije predvođeni Zgrablićem. Tribine, a i igrači Dubrave tražili su još jedan kazneni udarac misleći da je Mudražija u jednoj prilici spriječen prekršajem, Burilo je ostao nijem. Autor najljepšeg trenutka utakmice je Muhamed Alghoul veznjak Dubrave TK koji je potegnuo skoro s centra i matirao Žitnjaka. Dubrava je zaista u prvom poluvremenu prikazala dobru igru, što je natjeralo kapetana Cibalije da u jednom trenutku podvikne na suigrače: " Svaki duel moramo ići sto-posto s pedeset posto nemamo šanse".

Na odmor se otišlo s dva gola prednosti, predsjednik Roko Ivanović zadovoljno je u pauzi ponavljao: "Igramo dobro, baš dobro smo odigrali"

U drugom poluvremenu uloge su zamijenjene, Cibalia odlučna, Dubrava TK bojažljiva i mlaka njeni igrači koji su u prvom poluvremenu pokazali gard djelovali su mlako, u duelima su bili neodlučni što je bio signal iskusnim pojedincima Cibalije da nametnu svoju igru, a kada je naivni Cruz u 49' zaradio drugi isključujući žuti karton igra domaćina se raspala što su Vinkovčani iskoristili i preko Galića smanjili na 2:1, a do samoga kraja navijači su strepili za konačni ishod.

- Prva pobjeda hajdemo reći na domaćem terenu, naravno da smo sretni zbog toga, ona nam puno znači jer sad nam slijede tri teška gostovanja. Moramo u daljnju borbu za bodove jer želimo osigurati ostanak u ligi što prije. Što se tiče gola, eto puknuo sam, ušlo je i ući će ih još, prokomentirao je Alghoul utakmicu.

Koliko si metara bio daleko od Žitnjakovog gola kad si pucao?

- Ne znam, bilo ih je puno.

Što se Vama dogodi u drugim poluvremenima, nestali ste potpuno nije danas prvi put?

- Bio je crveni karton, igrač manje, bili smo pod pritiskom morali smo se povući, prepustiti loptu protivniku. Oni su srećom igrali na duge lopte, nisu nas puno vrtjeli i mi smo se uspjeli obraniti. Cibalia se pojačala s puno prvoligaških igrača, to su sve iskusni dečki i ja mislim da će oni osigurati ostanak bez problema iako su u teškoj situaciji.