HEP

Sesvete u finalu. Malekinušić je lomio Jarunčane u prvom dijelu. Jarunski čamac se opasno ljuljao, Prijića i veznog reda nigdje. Pri kraju potpuni obrat: Prijićev gol i panika u Sesvetama. U petak prvenstvo: Kustošija - Sesvete

JARUN - SESVETE 1:2 (0:2)

ZAGREB - Igralište u Jarunu. Gledatelja: 250. Glavni sudac: Pečarić (Zagreb) 7.5. Pomoćni suci: Varivoda i Podrug (Zagreb). Delegat: Murko (Zagreb).

Strijelci: 0:1 - Franjić (32) 11 m, 0:2 - Majić (43), 1:2 - Prijić (90+3).

JARUN: Gugec 6, Blaževski 7, Ćerdić 6,5, Šoša 7, Mislimi 6, Ačkar 6,5, Tolić 6 (od 75. Radoš 6,5), Vragolović 6 (od 58. Špišić 6,5), Bamba 6, Darojković 6 (od 75. Čičković 6), Prijić 7. Trener Jurić 6.

SESVETE: Krkalić 6,5, Mikulić 6,5 (od 88. Večerić -), Hlevnjak 6,5, Brigić 6,5, Sabljo 6, Vujanić 7, Kožić 7, Sunagić 6,5 (od 75. Stojanović 6), Malekinušić 7,5 (od 88. Hoić -), Franjić 7 (od 61. Geljić 6,5), Majić 7 (od 75. Topić 6). Trener Babić 7.

Ocjena utakmice: 7.
Igrač dvoboja: Malekinušić (Sesvete).

Bilo je stotinjak gledatelja manje nego prošle nedjelje protiv Trnja, otprilike oko 250. Za razliku od te utakmice danas su provođene epidemiološke mjere, upisivani su brojevi mobitela i mjerena je temperatura posjetitelja. Istok koji su prošle nedjelje okupirali navijači Trnja bio je doduše ispunjen sa 150 posjetitelja. Podbacio je jarunski zapad.
Sesvete su pobijedile i izborile plasman u finale Kupa ZNS-a (19. kolovoza) poslije odlične igre u prvom poluvremenu. Izvanredno je igrao Matija Malekinušić (21) na kojem je skrivljen jedanaesterac i koji je Majiću dodao za gol. Sesvete su triput pogađale u vratnicu. Vezni red gostiju potpuno je nadigrao domaći trojac Ačkar - Tolić - Vragolović. "Ne možemo izaći iz svog prostora" jauknuo je u jednom trenutku trener Jaruna Predrag Jurić. Na sesvetskoj strani Kožić, Vujanić i Sunagić potpuno su gospodarili posjedom i kad bi loptu prebacili na desnu stranu, do Malekinušića, jarunskoj lađi bi prijetio potpuni brodolom. Jedino što je Jarun učinio bila je prečka Šoše. Prijića se nije vidjelo.
U drugo poluvrijeme Jarun je krenuo silovitije po uzoru na prošlu nedjelju kada je protiv Trnja u četvrt-finalu, nakon prvih 45 minuta, gubio s 1:2. No, Sesvete su ipak drugoligaš i činilo se da će u razdoblju rizičnije igre domaćih iz kontri postići još koji gol. To se nije dogodilo, pa je trener Dino Babić u završnih 15 minuta pokušao osvježiti sastav uvodeći petoricu, ali osim Geljića svi su bili slabiji i zamalo su doveli u pitanje sigurnu pobjedu. Kada je u 93 minuti Prijić zabio za 1:2 nastala je velika opsada gola Sesveta.
-Prekasno sam zabio, izjavio je poslije utakmice Prijić.
Jarunčani griješe u jednom: bez velikog posjeda lopte Prijićeve specifičnosti teško dolaze do izražaja.
Trener gostiju Babić nije očekivao takvu frku u finišu susreta. Posebno je bio ljut na Ninu Stojanovića. Ali je vikao i na Kožića: "Zašto si stao"?
Sesvete će već u petak opet gostovati u ovom dijelu grada Zagreba. Počinje drugoligaško prvenstvo, a zbog blagdana Velike Gospe, utakmica Kustošija - Sesvete igrat će se već u petak od 17,30 na stadionu u Kustošiji.. Današnjoj utakmici u Jarunu nazočio je i trener Kustošije Ivan Landeka. Kustošija je ujutro pobijedila Mladost Ždralovi s 4:1 i čini se kako je najuspješnija drugoligaška momčad pripremnog razdoblja.
-Bit će to gradski drugoligaški derbi. Mi idemo pobijediti, najavio je trener Kustošije, iznenađen pomalo paničnom završnicom Sesveta u Jarunu.

HEP - Najniže cijene električne energije za kućanstva! Korisničke aplikacije i druge pogodnosti.