HEP

Sesvete su vodile s 3:0, Orijent je izjednačio na 4:4, na kraju 5:4. Izvanredna utakmica. Orijent potopoljen nezadrživim presingom Sesveta u prvih 30 minuta. Geljić je postigao dva i jednog namjestio. Sesvete opet u igri, Orijent slabiji od Opatije

SESVETE - ORIJENT 1919 5:4 (4:2)

ZAGREB - Stadion U Sesvetama. Gledatelja: 200. Glavni sudac: Titlić (Hrvace) 7,5. Pomoćni suci: Pavić (Split) i Kuduz (Vrlika) Četvrti sudac: Mlinarić (Sisak). Delegat: Medvedec (Split). Kontrolor suđenja: Conjar (Osijek).

Strijelci: 1:0 - Topić (7), 2:0 - Geljić (26), 3:0 - Hlevnjak (30). 3:1 - Tadejević (39), 3:2 - Gerc (41), 4:2 - Mikulić (43), 4:3 - Maružin (47), 4:4 - Smolčić (54), 5:4 - Geljić (69).

SESVETE: Čabraja 5, Mikulić 7 (od 61. Sunagić 7), Hlevnjak 7,5, Brigić 7, Kastrati 7,5, Zenko 6,5, Kožić 8, Topić 8 (od 76. Raul -), Malekinušić 6, Majić 6 (od 90. Hoić -), Geljić 9. Trener Dino Babić 7.

ORIJENT 1919: Berković 5,5, Smolčić 7,5, Mulac 6, Vidas 6 (od 90. Dedić -), Tadejević 7,5, Fatić 6 (od 78. Črnko -), Kokorović 5,5 (od 46. Gadže 6), Liber 6, Monjac 7, Flego 6 (od 46. Maružin 7,5), Gerc 7. Trener Milinović 6,5.

Ocjena utakmice: 8.
Igrač dvoboja: Geljić (Sesvete).

To je bila utakmica za televizijski prijenos, prava promidžba nogometne igre. Izvanredno uzbudljiva, s obiljem golova i sjajnih proigravanja, te ponekom pogreškom vratara, ali ne toliko da bi one pokvarile ukupan, gotovo perfektan dojam.
Poslije prošlotjedne u neku ruku ipak blamaže u porazu Sesveta od Dubrave u Kustošiji, Sesvete su došle pred zid. Pobijediti Orijent na domaćem i Hrvatski dragovoljac na gostujućem terenu, ako hoće dokazati ono što je Mihovil Geljić rekao u intervjuu: "Imamo kvalitetu igranja u najvišem rangu". Sesvete su u utakmicu s Orijentom ušle krajnje nabrušeno i motivirano, zaigrale su presing i pritisnule protivnika na njegovu polovicu, toliko ubojito da je već u 30. minuti rezultat glasio 3:0. Orijent se nije snalazio, bolje reći bio je šokiran. Njegovi stoperi i vezni igrači kao da nisu odmah shvatili kamo su došli i što im se događa. Vratar Berković im je psovao sve po spisku. Kod domaćih Geljić i Topić igrali su izvanredno. Geljić je išao kao brzi vlak. Dodao je Topiću za prvi gol i sam zabio drugi. Luka Kožić bio je gazda u sredini terena. Lijevi bek Mateo Kastrati driblao je bolje nego njegov prezimenjak u Dinamu. Poslije 30. minute Sesvećani su se izgleda "prestrašili" činjenice da je sve išlo kao po loju. Malo su usporili i na brzinu primili dva gola koja svakako idu na dušu vrataru Čabraji. Žurno se mora vratiti ozlijeđeni Faris Krkalić, na posudbi iz Dinama, jer bi takve pogreške u petak u Sigetu mogle biti jako skupe.
Na početku drugog poluvremena za samo sedam minuta dogodio se gotovo totalni preokret. Trener Milinović je u igru uveo Lorena Maružina koji je na određeno razdoblje svojim prodorima razbio igru Sesveta. Bilo je čudno zašto nije igrao od početka. Njegov je inače grijeh što 87. minuti iz idealne šanse nije izjednačio na 5:5. Prednost je u prvom poluvremenu dobio Flego vjerojatno zbog više defanzivnih sklonosti.
I tako se se do 4:4 došlo zaslugom Maružina i činilo se kako će se ponoviti sesvetski debakl iz Kustošije. Trener Babić nije mijenjao slabog Majića sve do 90 minute kada je šansu najzad dobio Matej Hoić kojeg inače željno čekaju u Krapini da se vrati. Osim toga Malekinušić je s krila prebačen na beka, što za prosječnog poznavatelja nogometa nije bilo baš logično. Ali zato Babić ima Geljića koji je zabio peti odlučujući gol i još zvoni njegov udarac u vrata svlačionice u Kustošiji, prije tjedan dana, uz povik: "Da igramo 300 godina ne bismo izgubili"!
Sesvete su sada na 19 bodova, ali s utakmicom više i, da bi postigle Geljićev visok cilj trebale bi u petak pobijediti u Sigetu, ili postići barem neodlučeno kako bi nada ostala. Ako bi Sesvete igrale kao u prvih pola sata, pa i u 15-ak posljednjih, trener Dragovoljca Perković mora se jako zabrinuti. No, s današnjim Čabrajom, Majićem i Malekinušićem u Sigetu neće biti punog plijena.
Orijent, iako je u Sesvetama zabio četiri gola, što nije malo ni na domaćem terenu, a kamo li na stadionu izravnog suparnika, u biti je, bez obzira na tijesan omjer, doživio težak poraz. Momčad koja želi biti prva ne smije u ni u kojoj utakmici dobiti pet komada. Poslije takvog debakla padaju i glave. Orijent je, poslije neuspjelih kvalifikacija za Prvu HNL, u prvenstvo ušao katastrofalno. Potom ga je primirila pobjeda u Zaprešiću i prije ovog poraza tri pobjede u nizu. Netko će reći ima, vremena. Ima, ali Orijent je danas u punoj mjeri otkrio i svoje slabosti. Ako ništa drugo Orijent nema tako ujednačenu momčad kao njegova susjeda Opatija.

HEP - Najniže cijene električne energije za kućanstva! Korisničke aplikacije i druge pogodnosti.