HEP

Trnje gubi korak u borbi za vrh: izgubili su i drugu uzastopnu utakmicu doma! Smrekar i društvo nastavili svoj pozitivan niz

TRNJE – ZAGOREC 1:3 (1:3)

STRIJELCI: 0:1 Kanceljak (11.), 0:2 Kanceljak (24.), 0:3 Smrekar (25.), 1:3 Guja (37.)

STADION: NK Trnje. GLEDATELJA: -. SUDAC: Ivan Brdarević (Jazavica) 6.

TRNJE: Gudelj 6, Ribić 6, Tabaković 6 (od 61. Krizmanić 6), Jelić 6, Kćira 6, Valković 6, Gašparac 6 (od 46. Mandić 6), Lipovac 6 (od 73. Carić -), Soldo 6 (od 46. Oluwatobi 6), Kurbalić 6 (od 61. Bogović -), Guja 6.5. TRENER: Rajko Vidović 6.

ZAGOREC: Babić 6.5, Landripet 6, Završki 6.5, Prahić 6 (od 46. Tarle 6), Mlinarić 6.5, Turniški 6, Leuštek 6, Firer 6.5 (od 80. Kolar -), Kanceljak 7.5 (od 90. Petrović -), Kovačec 7 (od 71. Vojaković -), Smrekar 7.5. TRENER: Drago Bartolić 6.5.

ŽUTI KARTONI: Jelić (53.), Turniški (54.), Mlinarić (60.), Kovačec (66.), Završki (90.), Tabaković (90.).

DOJAM UTAKMICE: 6

IGRAČ UTAKMICE: Matija Kanceljak (Zagorec).

Trnje je pretrpjelo četvrti poraz ove sezone, odnosno drugi uzastopni na svom terenu (s dva različita trenera) i čini se da će jesenski dio završiti na trećoj poziciji. U utakmici u kojoj su tražili desetu prvenstvenu pobjedu, uspjelo je, pak, Zagorcu sačuvati svoju seriju nepobjedivosti od jednakog broja susreta. Štoviše, u Krapinu su otišla sva tri boda, vjerojatno i lakše od očekivanog, svakako brže. Prijetila je u jednom trenutku katastrofa Trnju, ali je i mogući preokret bio opcija, da je možda bilo više „koncentracije“.

Rajko Vidović je bio prinuđen izvesti sastav bez uigranoga stoperskog para, Mamić-Pavlek, a nedostajali su i Marelja, te Poldrugač, kojeg već neko vrijeme nema u zapisniku. Nakon odrađene suspenzije, ispod vratnica je opet stao Gudelj. S druge strane, gosti su došli bez svoja dva pokretača, Poljaka i Postonjskog, ali i ex-reprezentativca Majcenića (21). I bolje su se snašli – upravo gosti, osobito na otvaranju.

Trnje je krenulo po očuvanje makar druge jesenske pozicije, ali su im planovi pali u vodu nakon svega 20-ak minuta, u kojima su gostujući napadači koristili i svaku najmanju priliku, pogrešku. Nije to bila „najbolja obrana lige“, krpao je zadnju liniju Tabaković, vezu Valković, a Soldo krilo.

Za 0:1 je zabio Matija Kanceljak, po prvi puta na utakmici, iz kornera kojeg je izveo Kovačec: dignulo se krilo gostiju i nadvisilo obranu Trnjana. Zatim se Smrekar okušao iz daljine, a onda je s Kovačecom dugo kombinirao za novo vodstvo. Bivši centarfor Varteksa pronašao je Kanceljaka u mat poziciji i 20-godišnje krilo ne propušta svladati Gudelja za 2:0. Samo tri minute kasnije, Smrekar je prebacio golmana Trnja za visokih 0:3! Zagorec je imao i četvrti pogodak samo koji trenutak kasnije, ali je Kovačec pucao pored gola.

Trnje se negdje izgubilo u tih četvrt sata, a onda je nadu donio Marko Guja, kada se u 37. minuti najbolje snašao u šesnaestercu i poklon obrane pretvorio u svoj 14. ligaški pogodak. Vratili su se domaći u meč iz potpunog „knock-downa“. Zamirisati je mogao i preokret, da je Kurbulić pospremio barem jednu od šansi u kojima se našao. U prvom poluvremenu; prvo nije dobro zahvatio glavom, zatim mu je obranio Babić, da bi naposljetku bio i neprecizan. U drugome; zatreseo je i prečku, a onda i pucao pored vratiju.

Za Trnje je u nastavku ušao i Akinpelu Oluwatobi, koji je zabio u Vrbovcu, ali nije bio ništa sretniji od svojih suigrača. Guja je prisilio vratara na pogrešku, ali njegov novi kolega u 75. minuti nije dobro reagirao na gotovo prazan gol pred sobom, a onda se nije proslavio ni koju kasnije na nabačaj Valkovića, kada je s par metara glavom prebacio vrata.

Usprkos dominacije Trnja, za momčad iz Krapine je bilo dovoljno da lopta stigne u noge Smrekaru, on je dalje znao što s njome, po potrebi. Mogao je tako i ranije, još u 56. minuti, kada je iskosa gađao suprotni gornji kut, zaključiti ovaj dvoboj, ali je ostao na svojih 12 pogodaka i trećem mjestu u poretku ljestvice strijelaca.

Pobjeda Zagorca, čista i zaslužena.

- Ovo je pobjeda čitave ekipe, a evo mene je danas najviše htjelo. Zasad smo se pokazali boljima na strani, no žalimo za nekim ispuštenim bodovima na svom terenu, kratko se osvrnuo Matija Kanceljak, danas dvostruki strijelac, koji ukupno na prvenstvenom kontu ima 7 zgoditaka.

Trnje sljedeće subote (13:30) gostuje u Španskom, dok će Zagorec ugostiti i pokušati srušiti Vrapče, nakon što u tri utakmice na Podgori nisu izgubili, ali niti pobijedili.

Ostali rezultati:

GAJ MAČE – SEGESTA 3:1 (Kipa 1, Cvrtila 27, Iskrić 71/Alapić 74)

Jarun - Maksimir 4:0 (izvještaj!)

Kurilovec - Bistra 1:1 (izvještaj!

RASPORED: 17. kolo, subota (13:30 sati): HAŠK – Gaj Mače, Maksimir – Mladost, Vrbovec – Jarun, Zagorec – Vrapče, Špansko – Trnje, Bistra – Karlovac, Ponikve – Kurilovec, Trešnjevka – Dugo Selo, Segesta – Lučko; 13. kolo - srijeda, 2.prosinca (13:30): Vrbovec – Kurilovec, Jarun - Mladost; 11. kolo - subota, 5. prosinca (13:00): Mladost – Karlovac; Kurilovec – Mladost (nepoznato).