HEP

Trnje je razmontiralo Mladost na kojoj se osjetila „epidemiloška pauza“. Marko Guja zabio je hat-trick, a onda i prepustio penal Poldrugaču

TRNJE - MLADOST PETRINJA 5:0 (1:0)

Stadion: NK Trnje. Gledatelja: 100. Glavni sudac: Mario Stanić 6.5 (Dugo Selo).
NK TRNJE: (4-3-3): Gudelj 7 – Ribić 6.5, Marić 7, Pavlek 6.5 (od 62. Jelić -), Kćira 7 – Mandić 6.5, Lipovac 6.5 (od 66. Soldo -), Valković 6.5 (od 66. Gašparac 6.5) – Marelja 7 (od 62. Poldrugač 7.5), Bogović 6.5 (od 79. Kurbalić 7), Guja 8. TRENER: Denis Bezer 7.
GSNK MLADOST: (4-2-3-1): Đurđek 6 – Marović 6, Crnojević 5.5, Radošević 5.5 (od 73. Hrnčević 5), Lončarević 5 (od 58. Pavlović 5) – Kovačić 6, Špišić 6 – Vučak 5.5, Dumbović 6 (od 46. Dolovčak 5), Lihić 5.5 - Abramović 5.5 (od 87. Žužić -). TRENER: Ivan Kodrić 6.
STRIJELCI: 1:0 Guja (39.), 2:0 Guja (51.), 3:0 Guja (60.), 4:0 Dolovčak (74.-ag), 5:0 Poldrugač (81.-11m).
IGRAČ UTAKMICE: Marko Guja (8).
OCJENA UTAKMICE: 7.5
ŽUTI KARTONI: Crnojević (49.)
ISKLJUČENJA: -.

Trnje je i lakše od očekivanog došlo do značajna tri boda i ukupno šeste pobjede u sezoni koja ga je vratila pri vrh ljestvice. Na gostima iz Petrinje izgleda da se još osjeća „epidemiloška pauza“ jer ovo im je već treći poraz u nizu. Vidljivo je to bilo ponajviše u završnici, iako Trnjani nisu spuštali gas tijekom čitavog susreta. Marko Guja, povratnik u HR nogomet nakon čitavog desetljeća, „bacao je otrov“ po travnjaku i bio je nerješiva zagonetka za goste, a s ova tri pogotka izbio je i na drugo mjesto strijelaca.
Na prvu pravu šansu nije trebalo dugo čekati. Već u 3. minuti, Marelja je mogao pitati vrataru gostiju u koju će stranu, no gađao je preko vratiju. I opet će desno krilo domaćih biti taj koji će zaprijetiti, no iskusni Đurđek obranit će mu nogom. Pokušao je zatim dvaput Mandić; prvo iz daljine, a zatim nakon kornera Kćire, kada je iz čiste situacije s 15-ak metara prebacio vrata. S klupe Mladosti odvikivali su protesti zbog navodnog prekršaja u napadu, no svejedno, najbolja je šansa Trnja – propala.
Mladost se u tim trenucima još donekle nosila s navalom i pristiskom Bezerova sastav. Prekaljeni kapetan Špišić, u tandemu sa Kovačićem, držao je koliko-toliko konce igre gostiju, ali sve do 36. minute kada domaćini ipak dolaze do zasluženog vodstva. Do tada samo razigrani Marko Guja primio je loptu Bogovića, i s igračem na leđima izlazi pred vratara gostiju te pogađa donju desnu stranu za svoj prvi pogodak na utakmici. Rezultat je to bio s kojim se otišlo na odmor.
No, već u šestoj minuti nastavka na scenu ponovno stupa najefikasniji igrač Trnja. Lipovac je uspješno probio stranom da bi u šesneaestercu pronašao upravo Guju. Svaku dvojbu oko pobjednika otklonit će nakon sat vremena igre junak ove zagrebačke nogometne matineje. Udarac iz ugla izveo je Kćira, Marić je dobio skok, i spustio za tada već hat -trick „trnjanske sedmice“.

Pokušao je tada gostujući strateg s izmjenama. Ubacio je legendarnog Antonija Hrnčevića, 36-godišnjeg nekadašnjeg igrača s prvoligaškim pedigreom, ali čini se da je stanka uvjetovana koronavirusom na njemu ostavila, pa čak i najvećeg traga u redovima Mladosti. S druge strane, Trnje, ili preciznije reći Marko Guja, tražiti će svoj četvrti pogodak u gotovo svakoj akciji, a u samo nekoliko minuta bio je sasvim blizu tom podvigu; pucavši pored gola, a onda i preko.

No prava prijetnja gostima uslijedit će ulaskom Jurice Poldrugača koji će zajedno sa Gujom dodatno sijati paniku u redove gostiju. Tako će Guja prvo izboriti slobodnjak za Poldrugača, kojeg Đurđek paradom vadi iz rašlji, a onda i ukrasti jedno loše ispucavanje nakon kojeg će njegov novi partner pucati tik pored lijevih vratiju.
Gosti su u tom peridu imali i svoju jedinu pravu priliku, ali je Gudelj sjajno obranio nogom udarac bivšeg suigrača Karla Abramovića, no uprkos tome, bilo je jasno da im ritam pada i da se sve više uvlače u svoju polovicu igrališta, ako ne i šesnaesterac. Zapravo je bilo pitanje vremena kada će iskusni golman Mladosti ponovno po loptu u mrežu.
I dogodilo se to upravo u 74. minuti. Kćira je gurnuo za Poldrugača koji desnim krilom prodire u pet metara gostiju, i kada mu je namjera bila odigrati povratnu, odbija se od Dolovčaka i nesretno ulazi u gol nemoćnih gostiju. Konačan rezultat, nakon prekršaja nad Kurbalićem, postavit će s bijele točke upravo Poldrugač, kojem je udarac najstrože kazne džentlmenski prepustio Guja. Do kraja je na sat, osim jasno suca i Petrinjaca, gledao još samo napadački tandem Trnja, ali stanje na semaforu se više nije mijenjalo, iako je Soldo u posljednjim minuta mogao postići i šesti.
- Istina, lovio sam četvrti pogodak, ali imali smo i jedanaesterac iz kojeg sam mogao zabiti još taj jedan. I trener je čak rekao da budem taj koji će ga izvesti, ali prepustio sam to Poldiju (nap. a. Poldrugač). Ovo je momčadski sport i najmanje je bitno tko zabija, važni su samo bodovi. Danas smo zbilja opravdali ulogu favorita, sasvim zasluženo smo slavili, iako je možda pet golova u mreži gostiju malo previše, rekao nam je igrač utakmice i trostruki strijelac koji je s ukupno 10 pogodaka sada i drugi topnik lige. Iza Prijića (12), a ispred Josipovića (9).
- Nije mi do toga da izvodim penale, imao sam priliku i ranije. Imao bi možda i koji gol više da sam ih ja pucao, naravno pod uvjetom da sam ih zabio, ali ovo je, ponavljam, momčadski sport, i dobro dođe da se svi upišemo među strijelce kada je to moguće.

HEP - Najniže cijene električne energije za kućanstva! Korisničke aplikacije i druge pogodnosti.