HEP

Špišić prošao četvoricu Vrapčana za gol Miličevića. Vratar Trnja Spudić najbolji. Šimunić branio za Vrapče u 45. godini. Predsjednik Vrapča Kačinari tražio 11-m

VRAPČE - TRNJE 0:1 (0:0)

ZAGREB - Igralište Vrapča. Gledatelja blizu 100. Glavni sudac: Jeleč (Zaprešić) 6,5. Pomoćni suci: Havranek i Vrbanec (Zagreb). Četvrti sudac: Cikojević (Samobor)

Strijelac: 0:1 - Miličević (57)

VRAPČE: ŽK. Šimunić 6, Lazov 6, Vrbat 6, Milas - (od 19. Duje Aralica 6), Švigir 6, Vinčić 5,5, Salopek 5,5, Fajdiga 5,5, Gorgiev 5,5, Pejović-Beriša 5,5 (od 74. Frančić -), Šaban 6. Trener Čordaš 5,5.

TRNJE: Spudić 7,5, Ribić 6,5, Lončar 6,5, P. Šimunić 6, Mislimi 6, Mandić 6, Jelić 6,5 (od 50. Poldrugač -), Žugaj 6, Miličević 7, Zubak 6 (46. Špišić 7), Barnjak 6,5 (od 80. Vlatković -). Trener S. Lušić 7.

Ocjena utakmice: 6,5.
Igrač dvoboja: Spudić (Trnje)

Trnje je već dva boda iza vodećih, pobjeda u Vrapču je više od pobjede, a susret je bio zanimljiv i neefikasan.
Bilo mi zadovoljstvo naći se poslije utakmice između dvojice najboljih, vratara Trnja Luke Spudića (20,5) i napadača Brune Špišića (22,5). Premda nije uobičajeno da u pobjedničkom sastavu najbolji bude vratar, to je ovaj put bila stvarnost, jer Vrapče nije zabilo svoje brojne šanse koje je spriječio upravo Spudić. Trener Srećko Lušić pogodio je s izmjenama i u drugom poluvremenu uveo već poznatog i amaterski sasvim afirmranog Špišića koji je prošao četvoricu Vrapčana i dodao Miličeviću za 0:1. Kad sam Spudića i Špišića skupio poslije utakmice, vratar je ovako ocijenio susret:
-Čvrsta utakmica. Prvo poluvrijeme dosadno. Mi smo ukupno bili bolji i zasluženo pobijedili. Vrapče nas je u završnici stisnulo i moglo je zabiti. Osobno se osjećam odlično i u izvrsnoj sam formi.
Baš kad sam mu priopćio da je igrač utakmice pokraj nas se našao i Bruno Špišić.
-On je najboljio, kazao je Spudić.
Bio je sjajan, ali nije igrao cijeli susret, rekoh.
Špišić se složio, ali je živnuo na konstataciju da dribla kao Pjaca.
-To je zato što mi je Pjaca prijatelj. Igrali smo zajedno, a i čujemo se.
Od Vrapčana odmah sam pohitao prema vrataru Žankarlu Šiminuću. Čovjek brani u 45. godini:
-Preuzeo sam odgovornost da nastupim dvije, tri utakmice dok golmani ne dođu k sebi. Utakmica je mogla otići na jednu i drugu stranu. Mi smo bili prenježni.
Tražio sam razgovor s trenerom Vrapča Čordašom, ali mi je on rekao "kasnije".
Nisam imao vremena za čekanje pa sam potražio predsjednika Vrapča Toma Kačinarija:
-Jesam li vam rekao na početku sezone da je Trnje glavni fovorit. Mi smo u susret ušli oslabljeni, bez kartoniranih i ozlijeđenih, Kosa, Strjačkog... Imali smo to što smo imali i toliko dali. Mislim da je u prvom poluvremenu sudac trebao dosuditi kazneni udarc s 11 m za nas, zbog igranja protivnika rukom. I nije mi jasnoi zašto to nije učinio.