Rudeš i uz 3 isključenja osvojio bod. Lokomotiva pružila slabu igru. Što kaže specijalno priopćenje delegata Ukića?!

RUDEŠ – LOKOMOTIVA (Z.) 0:0

ZAGREB – Stadion Kranjčevićeva. Gledatelja: 213. Glavni sudac: Zebec 6 (Cestica). Pomoćni suci: Zobenica (Velika Gorica) i Bučar (Duga Resa). Četvrti sudac: Jović (Zagreb). VAR: Pajač (Sv. I. Zelina). i Kolarević (Zagreb). Delegat: Ukić (Zagreb). Kontrolor suđenja: Conjar (Osijek).

RUDEŠ: Marković 7,5 , Šehić 6,5 , Campos 6,5 , Pavlović 6, Tomečak 6,5 , Pasariček 6,5 (od 90'+3' Lazarov /), Vukmanović 6, Bašić 6,5 , Oddei 6,5 (od 65' Latković 6), Pešić 6,5 (od 82' Camara /), Kovačević 6,5 (Špeljak 6).

Trener Mijač: 6,5.

LOKOMOTIVA (Z.): Čavlina 7, Bartolec 6,5 , Živković 6,5 , Mersinaj 6,5 , Milićević 6,5 , Bubanja 6, Marić 6,5 , Smakaj 6 (od 46' Čop 6), Šotiček 6,5 (od 80' Mudaražija /), Goričan 6,5 (Canjuga /), Tuci 6,5.

Trener Čabraja: 6,5.

Isključeni: 57' Vukmanović (igrač - RUDEŠ), 66' Šimunić (predstavnik kluba – RUDEŠ) 66' Čondrić (pomoćni trener – RUDEŠ).

Igrač dvoboja: Marković (RUDEŠ).

Ocjena Utakmice: 6,5.

Rudeš i Lokomotiva nisu najprivlačnije momčadi za gledanje što se pokazalo i prema posjećenosti; svega 213 osoba nazočilo je srazu ovog dvojca. Tome svakako pridonosi i temperatura na kojoj svakako nije ugodno nepomično sjediti. Međutim utakmica nije ništa ponudila i toj sumi okupljenih, slab nastup obiju momčadi ni po čemu nije bio senzacionalan.

Šanse sa obiju strana, Rudeš vrlo otvoren znajući da, kako bi osvajali bodove moraju zabijati, no ipak se pokazalo da to nije nužno uzimajući u obzir da su četvrti bod osvojili odigravši i četvrti puta rezultatom 0:0. Možda Rudešani slijede onu staru : „Kamen po kamen palača“, u ovom slučaju: „bod po bod opstanak“. U proljeće ima još dosta za igrati, ali je vrlo upitno može li se nadoknaditi trenutni zaostatak za devetom Istrom od 13 bodova.

Lokomotiva također otvorena, ali izostala je realizacija i ozbiljnost pred protivničkim golom. Vratari obiju ekipa danas su bili jedini vrijedni spomena, standardni Čavlina, mladi reprezentativac te jedan od boljih vratara u ligi, a sa druge strane apsolutno prvo ime Rudeša; Matej Marković koji je od samog dolaska u Rudeš pokazao zavidnu razinu ozbiljnosti i sposobnosti.

No, za ipak malo intrige i zanimljivosti pobrinuli su se: Stipe Čondrić (prema zapisniku pomoćni trener) i Josip Šimunić (predstavnik kluba) koji su oboje u 66' isključeni sa utakmice. O ovom događaju govori i specijalno izvješće delegata Ukića:

Hrvatski nogometni savez Ulica grada Vukovara 269 A 10000 Zagreb, Hrvatska COMET HNS

IZVJEŠTAJ O UTAKMICI

Datum: 03.12.2023

Natjecanje: SuperSport HNL 23/24  Kolo: 17  Kategorija: Seniori

Rezultat: 0:0 (0:0) S prvenstvene (kup) utakmice između: NK Rudeš - NK Lokomotiva (Z)

1. Opomenuti igrači (klub, ime, prezime, minuta i uzrok)

NK Rudeš:

br. 22 Kovačević Krešimir (34042) u 17. min (Preoštar start.)

br. 26 Ferreira Campos Miguel (1176142) u 66. min (Preoštar start.)

br. 8 Petković Vinko (83245) u 88. min (Na klupi za rezervne igrače zbog prigovora.)

br. 29 Šehić Edin (20723) u 90.+3. min (Povlačenje suparničkog igrača.)

NK Lokomotiva (Z):

br. 17 Milićević Ivan (437296) u 35. min (Preoštar start.)

br. 15 Smakaj Art (188408) u 39. min (Preoštar start.)

br. 7 Goričan Silvio (145202) u 90. min (Prigovor na odluku sudca.)

2. Isključeni igrači (klub, ime, prezime, minuta i uzrok) ili incident na utakmici

NK Rudeš:

br. 13 Vukmanović Vanja (200993) zbog dva žuta kartona (prvi u 34. min (Preoštar start.) i drugi u 57. min (Preoštar start.)

Predstavnik kluba: Šimunić Josip (116652) u 66. min (Na prijavu 4. sudca utakmice isključio sam službenog predstavnika kluba Josip Šimunić zbog toga što je udario nogom bočicu za vodu u tehničkom prostoru te glasno izrekao "Pička vam materina svima.". )

Pomoćni trener 2: Čondrić Stipe (34110) u 66. min (U 66 minuti na prijavu 4 sudca isključio sam pomoćnog trenera Stipe Čondrić zbog odgurivanja 4. sudca s obje ruke u prsa, između uzduzžne linije i tehničkog prostora, a nakon toga pomoćni trener dvije i pol minute odbijao je napustiti klupu te na kraju opsovaop riječima "Jebem vam svima mater".)

NK Lokomotiva (Z): nema

Zebec Mario _________________ (Sudac)

3. Zapažanje delegata (o organizaciji i događajima na utakmici) Utakmica je organizirana prema propozicijama SS HNL-a. Sportske iskaznice igrača i licence službenih osoba ispravne i s pravom nastupa. NK Rudeš nije imao glavnog trenera. Medicinsko osoblje kao i vozilo HMP bez intervencije. Kod VAR nadzora nije bilo tehničkih problema. Za ispunjavanje uvjeta iz čl. 15 propozicija natjecanja klubovi su prijavili slijedeće igrače: NK Rudeš igrači broj: 44,7,11,13,22,26. Kod NK Lokomotiva: 1,2,7,8,9,12. Sukladno disciplinskom pravilniku HNS čl. 53 prijavljuje se NK Rudeš zbog 4 opomene i 3 isključenja. U 57. minuti isključen je igrač broj 13 zbog javne op</pdok su u 66 minuti isključeni predstavnik kluba i pomoćni trener.