Matija Fintić odlazi iz Dugog Sela i ponovno će odjenuti dres Dubrave TK.
Fintić je nogometaš koji je u svojoj generaciji slovio za jednog od najtalentiranijih. Plemenita desetka, ona koja se ne stvara na silu, nego se kao takva rađa. Igrač finog dodira, pregleda igre i poteza koji momčadi može dati ono što se najteže kupuje — ideju.
Istodobno, Fintić je bio i jedan od najvećih pehista kada su ozljede u pitanju. Baš onda kada bi se dizao, kada bi se činilo da hvata kontinuitet i ulazi u pravi ritam, ozljede su ga znale vratiti korak ili dva unatrag.
Sada, u igračkoj zrelosti, vraća se među ljubičaste s Grana-Klake. Ako ga zdravlje posluži, Dubrava TK dobiva igrača koji može donijeti novu dimenziju u veznom redu i završnici napada.
Posebno zanimljivo bit će vidjeti kako će izgledati njegova suradnja s Matićem, koji za sada ostaje u klubu. Po našoj procjeni, upravo bi Matić mogao imati najviše koristi od Fintićeva dolaska. Njih dvojica mogli bi činiti ubojiti tandem, spoj ideje, kreacije i realizacije.
Dubrava je ovim potezom dobila više od pojačanja. Dobila je igrača koji, ako bude zdrav, može biti razlika.